قادری افزود: برای تحقق این هدف، ساختمان بلااستفاده شرکت آب در کنار سد داریان را مدنظر قرار دادیم که پس از رایزنی‌ها موافقت مسئولین استانی را برای تغییر کاربری آن گرفتیم تا به یک هتل تبدیل شود.

وی تصریح کرد: این ساختمان توسط شرکت توسعه گردشگری استان به یک هتل مجهز تبدیل شده و به عنوان هتل لاله اورامانات در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه همچنین از پایان مرمت تعدادی از نسخ خطی تکیه بیگلربیگی خبرداد و گفت: در استان نزدیک به ۳۰۰ نسخه خطی قدیمی داریم که تعداد قابل توجهی از آنها در موزه خط و کتابت تکیه بیگربیگی نگهداری می‌شود.

وی افزود: هرسال بنا به اعتباراتی که داریم، مرمت بخشی از این نسخ را انجام می‌دهیم که در ماه‌های گذشته نیز تعدادی از آنها را مرمت کردیم که در ایام دهه فجر از آنها رونمایی می‌شود.

به گفته قادری پروژه مرمتی قرآن‌های تاریخی مسجد میرعمر پاوه هم در روزهای آینده شروع خواهد شد.

وی در ادامه بااشاره به افتتاح ۳۵ اقامتگاه بوم گردی در این ایام، عنوان کرد: باتوجه به اینکه برای سال آینده میزبان رویداد بزرگ گردشگری کرمانشاه ۲۰۲۰ خواهیم بود، برای همین رشد و توسعه اقامتگاه بوم گردی را در دستورکار قرار داده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: در روزهای آینده ۳۵ اقامتگاه بوم گردی دیگر را در استان افتتاح می‌کنیم تا تعداد اقامتگاه‌های فعال استان به ۴۱ اقامتگاه برسد.

وی در ادامه افتتاح فاز اول ساماندهی تاق گرا و آغاز فاز دوم ساماندهی آن، افتتاح سه بازارچه صنایع دستی، کلنگ زنی چهار بازارچه دیگر صنایع دستی، آغاز عملیات احداث مسیر گردشگری در دره اژدها و سراب کنار ریجاب به طول پنج کیلومتر، راه اندازی موسسه حمل و نقل گردشگری کرمانشاه و… را از دیگر پروژه‌های میراث فرهنگی استان برای افتتاح و کلنگ زنی در دهه فجر امسال عنوان کرد/ایسنا