مجتبی صفایی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات اتاق بازرگانی کرمانشاه همزمان با سراسر کشور، افزود: بر اساس قانون اتاق بازرگانی و آیین‌نامه‌های مربوطه همه مباحث درباره شیوه برگزاری انتخابات، شرایط افراد انتخاب شونده، افراد انتخاب کننده، نوع رسیدگی به صلاحیت کاندیداها و … مشخص و در تمام مراحل انتخابات بر اساس همین قوانین و آیین‌نامه‌ها عمل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون کاندیداها از هشت روز قبل از انتخابات تا ۲۴ ساعت قبل از رای‌گیری فرصت تبلیغات دارند، خاطرنشان کرد: از نامزدهای انتخابات درخواست داریم فقط در همین موعد قانونی تبلیغات کنند و از ورود زودهنگام و غیرقانونی به فضای تبلیغات خودداری کنند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی کرمانشاه یادآور شد: این تبلیغات غیرقانونی و خارج از موعد مقرر نباید در فضای مجازی، بصری، رسانه‌ها و … صورت گیرد.

صفایی معتقد است، این کار زمینه سوءاستفاده عده‌ای فرصت طلب را فراهم خواهد کرد و به سلامت انتخابات اتاق بازرگانی استان ضربه می‌زند و از همین رو هیات نظارت اجازه هیچگونه تخلفی در این زمینه را نخواهد داد.

وی همه نامزدها را در برابر قانون برابر دانست و تاکید کرد: هیچ اغماضی در برخورد با افراد متخلف نخواهیم داشت و بر اساس قانون اگر نامزدی تخلف کند، هیات نظارت در صورت اجماع نظر همه اعضاء می‌تواند آرا فرد متخلف را باطل کند.

صفایی اضافه کرد: هیچ کاندیدایی از رصد هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی استان مصون نیست.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی کرمانشاه از تلاش این هیات برای برپایی انتخابات قانونی در استان هم یاد کرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم با تخلف، جو انتخابات متشنج شود.

صفایی اظهار کرد: قول می‌دهیم بر اساس وظیفه قانونی خود از آرا همه شرکت کنندگان محاظفت کنیم و در برپایی انتخاباتی به دور از حاشیه کوشا باشیم.

وی بر لزوم برگزاری انتخابات سالم در استان تاکید کرد و ادامه داد: هدف از برپایی یک انتخابات قانونی و سالم این است که توسعه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار استان را رقم بزنیم./ایسنا