سرهنگ‌ علیرضا دلیری ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر اینکه یک باند حرفه‌ای قاچاق، قصد انتقال مقدار زیادی مواد مخدر از استان‌های جنوبی کشور به کرمانشاه را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: با انجام کارهای اطلاعاتی و شگردهای پلیسی، کامیون جاساز موادمخدر و یک دستگاه خودروی سواری که نقش اسکورت را داشت شناسایی و از یکی استان‌های غربی تا لحظه ورود به شهر کرمانشاه تحت نظر و مراقبت نامحسوس همکاران پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار داشتند.

دلیری تصریح کرد: در فرصتی مناسب و عملیاتی ضربتی، ماموران نسبت به توقیف هر ۲ دستگاه خودرو و دستگیری رانندگان آن ها اقدام کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: در بازرسی از کامیون، ۱۲۰ کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف شد.

وی در ادامه از کشف ۲ هزار و ۱۳۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان از ابتدای سال‌جاری تا پایان دی‌ماه خبر داد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد داشته است.

دلیری همچنین با اشاره به دستگیری بیش از ۳ هزار خرده‌فروش مواد مخدر در استان، گفت: آمار دستگیری‌ها نیز ۱۳۰ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به جمع‌آوری ۲ هزار معتاد متجاهر از سطح استان نیز اشاره و بیان کرد: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه امسال ۳۴ باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی شده است، گفت: طی ۱۰ ماهه سال گذشته ۲۲ باند متلاشی شده بود که ۵۷ درصد افزایش داشته است.

دلیری در پایان از توقیف ۲۸۴ دستگاه خودروی مربوط به قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر نیز خبر داد و گفت: این تعداد در مقایسه با سال قبل که ۱۹۵ دستگاه بوده ۴۶ درصد رشد نشان می‌دهد./فارس