به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، سردار منوچهر امان اللهی امروز در جمع خبرنگاران استان کرمانشاه اظهار داشت: این محموله مواد مخدر به واسطه انجام اقدامات اطلاعاتی از یک باند سه نفره کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه در این رابطه ۲ متهم دستگیر شده اند، عنوان کرد: دستگیری دیگر عامل دخیل در این پرونده همچنان در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

به گفته فرمانده انتظامی استان کرمانشاه این باند، ۳۴۴ کیلوگرم مواد مخدر را داخل یک تیغه بیل مکانیکی به صورت ماهرانه ای جاسازی کرده بودند.

کشف بیش از هشت کیلوگرم شیشه

سردار امان اللهی ادامه داد: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان همچنین در عملیاتی دیگر یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی را شناسایی و منهدم کردند.

وی با بیان این از این باند هشت کیلو و ۴۰۰ گرم مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه و ۱۹۶ لیتر مواد پیش ساز کشف شده است، گفت: در این رابطه ۲ متهم دستگیر شده اند که یکی از آنها دارای سوابق متعدد قاچاق مواد مخدر است.

افزایش ۵۳ درصدی کشفیات مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان اعلام کرد: از ابتدای سال تا کنون ۹۵۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در کرمانشاه کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد افزایش دارد.

سردار امان اللهی افزود: در این مدت ۳۰ باند بزرگ تهیه و توزیع موادمخدر شناسایی و منهدم شده اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون چهار هزار نفر از توزیع کنندگان عمده و خرده فروشان مواد مخدر دستگیر شده اند، گفت: در این مدت ۹۰۰ طرح پاکسازی در نقاط آلوده به مواد مخدر اجرایی شده است.