به گزارش پایگاه اطلاع رسانی، بهمن روشنی با اشاره به مراجعه ۷۶۱۳ حادثه دیده زلزله اخیر به بیمارستان های استان، گفت: از این تعداد ۴۷۲۰ نفر بصورت سرپایی درمان شدند، ۷۵۳ نفر بعد از مدت کوتاهی بستری از بیمارستان ترخیص شدند، ۹۹۵ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند و هم اکنون نیز ۱۰۰۴ نفر در بیمارستان ها بستری هستند.

روشنی خاطرنشان کرد: همچنین ۲۲۳ نفر از مجروحین از مرکز استان به سایر بیمارستان‌ها در شهرستانهای دیگری که دارای تخت خالی بودند، اعزام شدند.

وی با اشاره به آماده باش کامل بیمارستان‌های استان در پی زلزله اخیر، گفت: تمام اعمال جراحی غیرضروری در حال حاضر لغو شده و تعدادی تخت نیز در بیمارستان‌ها برای وضعیت بحران خالی نگه داشته شده است.

روشنی با بیان اینکه امروز وضعیت مراجعات بیماران به بیمارستان‌ها کمتر شده، گفت: در حال حاضر تا حدی از ازدحام در بیمارستان‌ها کاسته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کمبودی در زمینه دارو و امکانات درمانی و نیروی متخصص وجود ندارد، گفت: حتی نیروهای متخصصی که اعزام شده بودند و نیاز نبود برگردانده شدند و درحال حاضر کمبودی نداریم.

وی از برپایی هفت بیمارستان صحرایی در مناطق زلزله زده استان نیز خبر داد واظهار کرد: هم اکنون چهار بیمارستان صحرایی در شهرستان سرپل ذهاب، یک بیمارستان در ثلاث باباجانی و دو بیمارستان در اسلام آبادغرب برپاست و کار خدمات رسانی را انجام می‌دهند. / ایسنا