مدیرکل فرودگاه استان کرمانشاه گفت: برنامه‌ریزی شده در ایام نوروز با توجه به تقاضای بسیار، پروازهای خارجی نیز در فرودگاه کرمانشاه برقرار شود.

مجتبی بیاتی  با اشاره به اینکه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در حوزه تملک اراضی برای توسعه فرودگاه بسیار قابل توجه است اظهار داشت: فرودگاه کرمانشاه در سال ۱۳۵۰ در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار با ۶ پرواز در هفته و تنها به مقصد تهران ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه بعد از پیروزی انقلاب و در زمان دفاع مقدس نقش بسیار ارزنده‌ای برای اعزام و انتقال مصدومان و مجروحان به عهده داشته است.

بیاتی افزود: در سال ۶۸ اقدامات مهمی از جمله تملک اراضی برای توسعه باند، ایجاد تاکسی‌وی موازی برای ایمنی و تسریع در پروازها، ساخت ترمینالهای داخلی و خارجی و نصب دستگاههای مدرن در فرودگاه کرمانشاه انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۸۶۶ پرواز برای ۱۰ مقصد در فرودگاه کرمانشاه انجام شد عنوان کرد: ۶۷۰ هزار مسافر و ۴۱۵۰ تن بار طی سال گذشته از طریق فرودگاه کرمانشاه جابه‌جا شده است.

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه با بیان اینکه طی ماه امسال ۴۲۹۸ پرواز برای ۹ مقصد داخلی، حج و نجف در ایام اربعین انجام شده است افزود: ۴۲۲ هزار مسافر و ۲۹۰۰ تن بار طی ۹ ماه امسال در فرودگاه کرمانشاه جابه‌جا شده است.

بیاتی با اشاره به اینکه روزانه حدود ۱۰ تا ۱۲ پرواز در مسیرهای تهران، مشهد، بندرعباس، کیش، قشم، اهواز و عسلویه برقرار است عنوان کرد: برنامه‌ریزی شده در ایام نوروز با توجه به تقاضای بسیار، پروازهای خارجی نیز در فرودگاه کرمانشاه برقرار شود/تسنیم