فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه گفت : ارتش و نیروی انتظامی استان باید ایستگاه ایست و بازرسی و ایجاد محدودیت‌های شدید تردد در این روستا‌ها را اعمال کنند.

او گفت : پایگاه سلامت شهرستان نیز هرچه سریعتر اطرافیان و افرادی که به این روستا‌ها رفت و آمد داشته اند را شناسایی، نظارت و رصد کنند، زیرا اگر آن‌ها افراد روستا با دیگران در ارتباط باشند برای کل شهر کرمانشاه خطر بزرگی ایجاد می‌کنند.

او خواستار مراقبت‌های ویژه بهداشتی مقابله با کرونا، توجیه و آموزش خانوار‌ها و اهالی این روستا‌ها نسبت به رعایت نکات قرنطینه و تردد توسط مرکز بهداشت و بهداری شد.

رنجبر خواستار نظارت بیشتر و بازرسی دقیق بر فعالیت داروخانه‌ها و لوازم بهداشتی توزیع کننده مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی شد.

فرماندار کرمانشاه وضعیت این شهرستان را خطرناک اعلام کرد و گفت: متاسفانه بعد از سیزده بدر مردم کمتر رعایت می‌کنند و خیابان‌ها شلوغ شده لذا باید مسوولان و رسانه‌ها به مردم هشدار جدی بدهند.

رنجبر از نظارت بر صفوف نانوایی و برخی تجمعات هشدار داد و گفت: برخی از مراکز پرازدحام شهر کرمانشاه مانند میدان آزادی، میدان شهدا، پرنده فروش‌ها و توپخانه باید نیروی انتظامی نظارت بیشتری داشته باشد.

او به صاحبان فروشگاه ها، نانوایی‌ها و مراکز توزیع کننده موادبهداشتی هشدار داد و گفت: افرادی که به این مراکز مراجعه می‌کنند باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

رنجبر با اشاره به مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونا، مبنی بر بازشدن ادارات از ۲۳ فروردین گفت: فعالیت اصناف و بازار نیز به ترتیب با مشاغل کم ریسک شروع می‌شود و اسامی این اصناف و مشاغل را وزارت کشور طی روز‌های آینده اعلام می‌کند.

او خواستار حضور پررنگ تعزیرات، بازرسان اصناف در سطح شهر کرمانشاه برای نظارت بر قیمت اقلام بهداشتی، ماسک، ژله ضدعفونی و دستکش شد.

او گفت: شهرداری همچنان به ضدعفونی و گندزدایی معابر سطح شهر اقدام کند، زیرا تا زنجیره این بیماری قطع نشود نمی‌شود کاری کرد و بهترین کار در خانه ماندن و قرنطینه است/باشگاه خبرنگاران