رایزنی و تلاش برای سهمیه جداگانه
بعد از قطعی شدن میزبانی کرمانشاه، گروهی از کشتی‌گیران کرمانشاه اصرار داشتند تیمی مستقل از استان میزبان هم در این پیکار‌ها شرکت کند. هرچند گروهی از ملی‌پوشان و کشتی‌گیران مدعی تیم ملی میزبان، مجوز شرکت در جام تختی را داشتند ولی درخواست‌ها، محبی را برای کسب سهمیه جداگانه، وادار به رایزنی با فدراسیون کرد و در نهایت ۶ سهمیه مستقل برای کرمانشاه گرفت.
جام تختی، یک مرحله انتخابی تیم ملی
بنا بر اعلام کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، مسابقات کرمانشاه یکی از مراحل مهم و تأثیرگذار در انتخاب ملی‌پوشان برای مسابقات پیش رو محسوب می‌شود. با توجه به همین تصمیم مهم، هر چند که گروهی از نفرات دارای مجوز شرکت در مسابقات امروز و فردا، با موافقت کادر فنی از رویارویی با مدعیان جام تختی معاف شده و قرار است در مسابقات برون‌مرزی محک بخورند ولی قطعاً رویارویی نفرات شرکت‌کننده فعلی هم می‌تواند برگزاری دیدار‌هایی جذاب و دیدنی را نوید دهد.
بدقولی کشتی‌گیران کرمانشاه به محبی
با کسب سهمیه جدید از فدراسیون و برای معرفی نفرات مورد نظر، محبی برگزاری مسابقه انتخابی در اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۹۲ و ۱۲۵ کیلو با ۳ کیلو ارفاق وزن را در دستور کار قرار داد. برای شرکت در این دیدار‌های انتخابی ۲۶ کشتی‌گیر دعوت شدند که به رغم اصرار‌های قبلی، بعضی از آن‌هایی که اصرار داشتند، با بدقولی از شرکت در انتخابی مد نظر هیئت کشتی خودداری کردند، تا محمدحسین محبی را وادار به تصمیم‌گیری جداگانه کند.
۴ سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در کمیته فنی
۴ سرمربی تیم ملی کشتی آزاد به‌عنوان اعضای کمیته فنی، عملکرد کشتی‌گیران ایرانی حاضر در این رقابت‌ها را زیر نظر می‌گیرند. غلامرضا محمدی، علیرضا رضایی، محمد طلایی و امیر توکلیان، سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد بزرگسالان، امید، جوانان و نوجوانان از صبح امروز بر رقابت مدعیان تیم ملی نظارت می‌کنند. آشوک کومار، داور المپیکی هندوستان هم به‌عنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی در جام تختی امسال معرفی شده است.
تست دوپینگ از کشتی‌گیران ایرانی
بر اساس هماهنگی‌های انجام گرفته میان فدراسیون کشتی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، افسران نادو در سالن مسابقه حاضر شده و به صورت نامنظم و بدون اعلام قبلی، از بعضی کشتی‌گیران ایرانی تست دوپینگ می‌گیرند.
۹ تیم خارجی، مهمان دیار بیستون
تا قبل از برگزاری مراسم قرعه‌کشی و کلینیک داوری و مربیان، (عصر دیروز انجام شد) حضور ۱۰ تیم خارجی برای سفر به دیار بیستون اعلام شده بود. بنا بر اعلام فدراسیون، تیم‌های روسیه، آذربایجان، ترکیه، گرجستان، بلاروس، ارمنستان، قرقیزستان، مجارستان، هلند و سریلانکا برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده بودند که با غیبت کشتی‌گیران سریلانکا تعداد مهمانان خارجی کرمانشاه به ۹ تیم رسید.
تجلیل از عباس جدیدی در کرمانشاه
یکی از برنامه‌هایی که قرار است در خلال رقابت‌های جام جهان‌پهلوان تختی کرمانشاه برگزار شود، مراسم تجلیل از قهرمانان، پیشکسوتان و افتخارآفرینان کشتی کرمانشاه و کشور است. گویا عباس جدیدی قهرمان پرافتخار کشتی در پیکار‌های آسیایی، جهان و المپیک نیز یکی از نفراتی است که مورد تجلیل و تقدیر قرار می‌گیرد.
فروش ۱۵۰۰ بلیت اینترنتی
فروش بلیت تماشای مسابقات از هفته گذشته و به صورت اینترنتی انجام شد. ستاد برگزاری مسابقات سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی، به منظور جلوگیری از ازدحام و شلوغی محل سالن و هنگام فروش بلیت، اقدام به فروش ۱۵۰۰ قطعه بلیت به صورت اینترنتی کرد تا از مشکلات تماشاگران و مسئولان برگزاری کاسته شود.
گلایه و توقعات پیشکسوتان کرمانشاه از محبی
گروهی از پیشکسوتان و قهرمانان استان کرمانشاه نسبت به نحوه حضورشان در میزبانی‌های قبلی مسابقات بین‌المللی گلایه داشتند. این پیشکسوتان از محمدحسین محبی، رئیس هیئت کشتی استان و از قهرمانان محبوب کرمانشاه توقع و انتظار داشتند که به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا افتخارآفرینان و پیشکسوتان بتوانند بدون دغدغه و مشکل در سالن مسابقه حاضر شوند./خبر ورزشی