پروانه صفری در گفتگو با خبرنگار طلوع، اظهار داشت: بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، سامانه ناپایداری که روزهای گذشته هم به آن اشاره می شد؛ از اوایل روز دوشنبه تا شنبه هفته آینده جو استان را تحت تاثیر خواهد داشت.

وی گفت: موج اول از این سامانه، طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه ضمن کاهش دمای روزانه، به تناوب سبب بارندگی همراه با مه، رعدوبرق و وزش باد در سطح استان می گردد.

صفری افزود: شرایط ناپایدار در روز سه شنبه در نواحی غربی (مناطق زلزله زده) و شمالغرب استان (اورامانات) از شدت بیشتری برخوردار بوده بارش که در بعضی ساعات با وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً رگبار پراکنده تگرگ نیز همراه می شود؛ سبب آبگرفتگی معابر عمومی (بویژه در مناطق مذکور) خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین، وزش باد ممکن است؛ طی ساعاتی از روزهای دوشنبه و سه شنبه، هوای استان را (حداقل در مناطق مرزی و گرمسیری) غبارآلود نماید.

صفری افزود: موج دوم از این سامانه، که با ریزش هوای سرد در منطقه همراه است، از روز پنجشنبه تا شنبه هفته آینده، ضمن کاهش محسوس دمای هوا (از جمله در مناطق زلزله زده) در بعضی ساعات، سبب بارندگی همراه با وزش باد در سطح استان خواهد شد. لازم به ذکر است؛ بارش موج دوم نسبت به موج اول، از شدت و گستردگی کمتری برخوردار خواهد بود. پیش بینی می شود؛ بارش تجمعی این سامانه در مناطق مناطق زلزله زده و اورامانات، بین ۳۰ تا ۵۰ میلیمتر به ثبت برسد.

 مدیر روابط عمومی هواشناسی  استان کرمانشاه گفت: به کلیه مسئولین محترم و گروه های امدادگر اکیداً توصیه می شود؛ نسبت به تسریع در خدمات و عملیات امداد، اقدام فرمایند.