مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از افتتاح بزرگترین گلخانه شهر کرمانشاه تا دو ماه دیگر خبر داد.

فرامرز رحمتی زاده امروز (۱۵ اردیبهشت) در حاشیه بازدید خبرنگاران از بزرگترین گلخانه شهر کرمانشاه، با اشاره به خرید هرساله گُل و گیاه شهری جهت کاشت در فضاهای سبز شهر گفت: هرساله حدود ۱.۵ تا دو میلیارد تومان در این زمینه هزینه می‌شود.

وی با اشاره پیگیری بازسازی و احیای گلخانه پارک شرقی گفت: این گلخانه با مساحت چهار هزار مترمربع بزرگترین گلخانه شهر کرمانشاه محسوب می شود که با راه اندازی آن می‌توان بخش اعظمی از گل و گیاه شهری را تامین کرد.

وی افزود: در حال حاضر کار نایلون کشی و… در این گلخانه در حال انجام است و تا دو ماه دیگر این گلخانه آماده بهره برداری است.

رحمتی زاده با بیان اینکه اولین محصولات این گلخانه در پاییز امسال مورد استفاده قرار خواهد گرفت، گفت:  امسال هیچگونه خرید گل و گیاه شهری نخواهیم داشت.

صرفه جویی ۲ میلیاردی خرید “گل و گیاه” با راه اندازی گلخانه‌های مختلف شهرداری

وی افزود: در کنار این گلخانه، بحث نشاکاری در چهار هزار متر از اراضی دیگر پارک شرقی درحال انجام است. همچنین احیای گلخانه ها و خزانه های مناطق مختلف هم در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته کرمانشاه امسال در بحث تولید گل و گیاه شهری خودکفا شده و این امر صرفه جویی دو میلیارد تومانی برای شهرداری کرمانشاه به همراه خواهد داشت.

رحمتی زاده خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا نمایشگاه فروش گل و گیاه را هم در محل گلخانه برپا کنیم تا شهروندان بتوانند گل و گیاه مورد نیاز خود به ویژه گیاهان آپارتمانی را از این مکان خریداری کنند/ایسنا