رخصی اضافه کرد: چهار هزار و ۲۰۰ نیروی مردمی برای جمع آوری فطریه و کفارات با این نهاد همکاری می کنندکه همگی دارای کارت شناسایی شورای زکات استان هستند و تمام صندوق های جمع آوری فطریه و کفارات نیز ممهور به مهر شورای زکات استان است.
مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه گفت: در برخی از پایگاه های ثابت و سیار این نهاد به منظور عدم پرداخت وجوه نقد به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی بیماری کرونا، کارتخوان تعبیه شده است.
رخصی همچنین به درگاه ها و مسیرهای پرداخت غیرحضوری فطریه و کفارات اشاره کرد و افزود: شماره گیری کد #۵*۸۸۷۷* و تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷ از طریق تلفن های همراه و واریز وجه نقدی از طریق اپلیکشن های بله، بام، سکه، ایوا و سنا از راه های دیگر پرداخت غیرحضوری فطریه و کفارات است.
رخصی با بیان اینکه کمیته امداد از قبل لیستی از نیازمندان به منظور توزیع سریع زکات فطره و کفارات مردمی تهیه کرده است، بیان داشت: کار شمارش وجوه نقد با حضور نماینده سازمان ها و ادارات عضو شورای زکات بلافاصله بعد از اذان ظهر روز عید سعید فطر آغاز خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه تصریح کرد: فطریه پرداختی مردمی با همکاری بانک های عامل در همان روز عید به حساب سرپرستان خانوارهای نیازمند از پیش شناسایی شده واریز خواهد شد.

 ۱۸۰ پایگاه و صندوق بهزیستی برای جمع آوری زکات فطریه در استان کرمانشاه مستقر میشود

 روابط عمومی بهزیستی نیز روز شنبه به نقل از فاطمه رضوان مدنی مدیرکل بهزیستی کرمانشاه از استقرار ۱۸۰ پایگاه و صندوق بهزیستی برای جمع آوری زکات فطریه در استان خبر داد و افزود: پایگاه های بهزیستی در ایام عید سعید فطر آماده دریافت نذورات، فطریه و زکات مردم نوع دوست استان است.

رضوان مدنی خاطرنشان کرد: هم استانی ها می‌توانند علاوه بر پایگاه ها و صندوق های مستقر در مساجد و سطح شهرها و همچنین ادارات بهزیستی در شهرستان ها نذورات خود را به منظور رعایت مسایل بهداشتی از طریق کد دستوری# ۱۴۰۰۰۰۷* ۴* ۷۳۳*یا شماره کارت ۱۶رقمی۶۳۶۷۹۵۷۰۶۵۳۸۹۲۰۲به حساب مشارکت های مردمی بهزیستی استان واریز کنند.

عید سعید فطر امسال، چهارم خرداد ماه اعلام شده و میزان فطریه هر فرد براساس فتوای اکثر مراجع تقلید به ویژه مقام معظم رهبری ۱۰ هزار تومان است./ایرنا