به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع کرمانشاه، نشست رسانه ای ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و تعدادی از معاونین ایشان با مباحث « ستاد رسانه ای کرونا » پیش از ظهر امروز چهارشنبه هفتم خرداد ماه در سالن جلسات مرکز توسعه بیمارستان طالقانی برگزار شد.

دکتر محمود رضا مرادی با اشاره به اینکه شعار در خانه ماندن کمتر شده و شاهد تردد غیر ضروری افراد هستیم اظهارداشت: بسیار ضروری است که مواظب افراد در معرض خطر اطرافمان« سالمندان، خانمهای باردار، بیماران کلیوی و افرادی که سابقه بیماری ریوی و مضمون را دارند داشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تاکید کرد: ما جزء اولین دانشگاه هایی بودیم که روی بیمار یابی فعال کار کردیم به جهت کنترل بیماران کرونایی و اکنون نظارت هم داریم.

استان در وضعیت هشدار است:
دکتر مرادی وضعیت استان را در حالت هشدار علام کرد و افزود: صبح امروز۲۰۸ نفر بیمار بستری داشته ایم که نشانه خوبی نیست و تعداد بیماران بستری از ترخیصی بیشتر بوده و درصد بیماران مثبت به کرونا بالا رفته که نگران کننده است.
این مسئول با توجه به جدی نگرفتن رعایت موارد پیشگیری از سوی عده ای نگرانی را برای پاییز زمستان آینده دانست که ممکن است کرونا با بیماری دیگری اضافه شود، افزود: تا هفته گذشته آمار بستری و مرگ سیر نزولی داشته، اما با عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ترددهای غیر ضروری آمار بستری و مرگ بالا رفته است.

دکتر مرادی از رسانه ها خواست به مردم هشدار دهند کرونا را جدی بگیرند، در حال حاضر در شهرستان ها ۱۰ درصد تختهای بیمارستانی به بیماران کرونا اختصاص داده شده، که امیدواریم این روند سیر نزولی داشته باشد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:
تا پایان شهریور ماه ۴۶ درصد استان و ۴۷ درصد کشور به کرونا مبتلا می شوند، اکنون کل کشور اوضاع خوبی ندارد.
در ادامه جلسه دکتر ابراهیم شکیبا در پاسخ به خبرنگار طلوع کرمانشاه گفت: امسال واکسن کرونا آماده نمی شود و از داروی تخصصی خبری نیست فقط می توان با ایمنی طبیعی بیماری را کنترل کرد.
دکتر شکیبا آمار فوتی های استان را تا شب گذشته ۱۱۳ نفر عنوان کردو افزود: از آغاز شیوع ویروس کرونا ۴۱۳۹ مورد مثبت، ۸۳۰ بستری، ۳۳۰۹ نفر سرپایی، ۱۶ هزار و ۷۳۵نمونه گیرد انجام شده است و در حال حاضر در استان هیچ شهری سفید نیست.
رحمانی