منصوری افزود: آبرسانی به این روستاها قرار بود از طریق مجتمع آبرسانی امام علی(ع) یک انجام شود که با گذشت این سال‌ها بخشی از کارهای  آن از جمله لوله‌گذاری تا داخل روستاها باقی مانده است.

 
این فرد اهل روستاهای جلالوند از سکونت بیش از ۶۰۰ خانوار با حدود ۲۳۰۰ نفر جمعیت در روستاهای دهستان جلالوند خبر داد و عنوان کرد: آب یکی از مهمترین مشکلات مردم این روستاهاست که علی‌رغم پیگیری‌های مکرر از بخش‌های مختلف تاکنون این مشکل حل نشده است.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمانشاه نیز درباره آبرسانی به مجموعه روستاهای جلالوند بخش فیروزآباد گفت: در صورت تامین اعتبار این پروژه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

فرامرز شوهانی اظهار کرد: در این منطقه دو مجتمع آبرسانی داریم که مجتمع آبرسانی امام علی (ع) ۲، اکنون در مدار بهره‌برداری است و آب ۵۶ روستا را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه مجتمع آبرسانی امام علی (ع) یک نیز برای ۲۳ روستا در دست اقدام است، ادامه داد: هم اکنون کار حفاری چاه برای تامین آب این مجتمع در حال انجام است که حفاری تا عمق ۱۱۰ متر نیز انجام شده است.

وی افزود: بعد از اتمام حفاری کارهای دیگری مانند لوله‌گذاری، تکمیل خط انتقال و … نیز انجام خواهد شد.

مدیرعامل آبفار استان کرمانشاه پیشرفت فیزیکی این پروژه را نزدیک به ۶۰ درصد اعلام کرد.

شوهانی با بیان اینکه تاکنون حدود ۲.۵ میلیارد تومان برای این مجتمع آبرسانی هزینه شده، خاطرنشان کرد: برای سال جاری سه میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده و برای سال آینده نیز دو میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

وی معتقد است، در صورت تخصیص کامل این پنج میلیارد تومان، در سال آینده شاهد بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی امام علی (ع) یک جلالوند خواهیم بود./ایسنا