به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، تیم‌های تخصصی آوار جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه طی روزهای گذشته حضور چشمگیری در عملیات‌های آواربرداری داشتند.

روستای کوئیک یکی از مناطقی بود که ویرانی‌ها و خسارات زیادی را در زلزله اخیر متحمل شد و هلال احمری‌ها در این روستا حضور موثری برای کمک رسانی داشتند.

اعزام ۴۰۰ نفر امدادگر و نجاتگر به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب، اعزام ۱۵۰ نفر امدادگر و نجاتگر به مناطق زلزله زده ثلاث، جوانرود و ازگله، اعزام ۱۳۲ نفر از پیراپزشکان؛ ماما و پرستار و ۴۴ نفر پزشک به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب ازگله و ثلاث از جمله فعالیت‌های جمعیت هلال احمر شهرستان کرمانشاه در زلزله اخیر بوده است.

اعزام تیم‌های مدد کاری و حمایت روانی به مناطق زلزله سرپل ذهاب و روستاهای ذهاب، سرقلعه و…. به سرپرستی خانم جواهری، اعزام ۵ نفر پزشک به مناطق عملیاتی و بیمارستان‌های مناطق زلزله زده، استقرار ۱۵۰ نفر از پیراپزشکان داوطلب و نجاتگران مجرب در بیمارستان‌های آیت‌الله طالقانی و بیمارستان‌های شهر کرمانشاه از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.

همچنین استقرار ۶۰۰ نفر نجاتگر و امدادگران جهت تخلیه بار  هواپیمای حامل محموله های امدادی، بسته بندی و ارسال امکانات مورد نیاز  مناطق زلزله زده در سالن‌های امام خمینی (ره) سالن مجتمع ورزشی هلال احمر سالن حجاب سالن ۱۵ خرداد سالن راه و شهرسازی و

پوشش امدادی کمپ‌های اسکان زلزله زده‌ها و همراهان مصدومین بستری در شهر کرمانشاه، تحویل پک های بهداشتی و جیره‌های غذایی پتو و… به بیماران و همراهان محترم بستری شده در بیمارستان‌های شهر کرمانشاه و جمع آوری کمک‌های مردمی همشهریان نوع دوست در میادین و معابر شهر کرمانشاه تفکیک، دسته بندی و ارسال آن به مناطق زلزله زده از دیگر اقدامات است.

توزیع چادر و امکانات به خانوار های زلزله زده شهر کرمانشاه بخش کوزران و سایر بخش ها و روستاهای تابعه شهرستان کرمانشاه، ارسال بالغ بر ۱۴۵ محموله امدادی شامل کلیه امکانات ضروری زیستی به مناطق زلزله زده نیز از سوی جمعیت هلال احمر کرمانشاه انجام شده است.