وی تاکید کرد:یکی از مشکلات پیش روی کادر درمان در حال حاضر بحث بیمار شدن پزشکان و پرستاران کادر درمان است که حداقل دو هفته از چرخه ارائه خدمت به بیماران خارج می‌شوند.

روشنی گفت:تعداد زیادی از پزشکان و پرستاران کادر درمان به بیماری کرونا مبتلا شدند./هم اکنون مشکلی از نظر امکانات و کمبود تخت نداریم اما هنوز به پیک بیماری در استان نرسیدیم و طبق پیش بینی کارشناسان، اوج بیماری در یک الی ۲ هفته آینده است و البته این پیش‌بینی است و صد درصدی نیست.

وی اظهار کرد:امیدواریم با رعایت پروتکل بهداشتی توسط مردم شاهد کاهش بیماری در جامعه باشیم و همه چیز بستگی به رفتار مردم دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: افراد به مراکز درمانی، مطب‌ها و کلینیک‌ها بدون ماسک وارد نشوند، زیرا بدون ماسک حضور در این مراکز ممنوع شده است و خدمات دهی به افراد بدون ماسک انجام نخواهد شد.

او افزود:در مکان‌هایی که فاصله‌گذاری کمتر رعایت می‌شود، توصیه می‌کنیم همه مردم از ماسک استفاده کنند.

دکتر روشنی بیان داشت:استفاده از ماسک نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال بیماری کرونا دارد.همچنین استفاده از ماسک، به‌ویژه برای سالمندان و کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، بسیار مهم است.

وی افزود:در کنار تاکید بر استفاده از ماسک برای همگان باید در زمینه آگاه‌سازی مردم نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و موارد بهداشتی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و نگهداری بیشتر از سالمندان نیز توجه ویژه‌ای کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان گفت:در شرایط فعلی تلاش همه باید بر حول کاهش شمار مبتلایان در جامعه باشد و تداوم بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند منجر به شیوع بیشتر این بیماری شود.