فرماندار شهرستان پاوه که فرماندهی عملیات اطفاء حریق ارتفاعات منطقه حفاظت شده «بوزین و مرخیل» را برعهده دارد، جزییاتی از جان باختن سه نفر در زمان مهار آتش‌سوزی مراتع این منطقه را تشریح کرد.

پرویز ایده پور، توضیح داد: ساعت چهار بعد از ظهر روز یکشنبه به همراه بخشداران نوسود و باینگان و تعدادی از همکاران راهی ارتفاعات «ماسان» در حد فاصل ارتفاعات بوزین به سمت رودخانه سیروان شدیم.

وی با بیان اینکه پیش از حضور ما نیروهای محیط زیست، هلال احمر، منابع طبیعی و مردم بومی برای خاموش کردن آتش در منطقه حضور داشتند، گفت: تعدادی از این نیروها پیش از رسیدن ما به منطقه برای خاموش کردن آتش راهی ارتفاعات شده بودند.

فرماندار پاوه با بیان اینکه پس از ساعتی وزش باد شدید از سمت رودخانه سیروان به سمت مرکز آتش وزیدن کرد، افزود: با توجه به جنگلی و صعب العبور بودن منطقه و پوشش گیاهی بسیار گسترده وزش باد منجر به ایجاد حریق گسترده در منطقه شد.

ایده پور گفت: سه نفر از افرادی که در منطقه حضور داشتند به دلیل گستردگی آتش و ارتفاع بالا شعله ها در قسمت جنوبی صحنه آتش سوزی گرفتار آتش شدند.

وی ادامه داد: پس از اینکه شعله های گسترده آتش از محل حضور این افراد عبور کرد و در منطقه دود غلیظ مشاهده می‌شد تعدادی از نیروهای امدادی راهی منطقه شدند اما متاسفانه پیکر بی جان این عزیزان را مشاهده کردند.

فرماندار شهرستان پاوه با اشاره به اینکه برخی از رسانه ها مرگ این افراد را بر اثر انفجار مین عنوان کرده‌اند، گفت: در روز گذشته در ساعاتی که عملیات اطفاء حریق انجام شد، هیچ انفجار مینی به ثبت نرسیده است./ایرنا