۱۷ محدودیت و ممنوعیت جدید از شنبه در استان اعمال می شود/ رفع مشکلات و موانع مسیر توسعه هرسین در اولویت کار مدیران قرار می گیرد

مهندس بازوند در جلسه شورای اداری شهرستان هرسین که عصر امروز ( ۱۱ تیرماه) با حضور امام جمعه و نماینده مردم هرسین، کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی، شهرستانی و سایر اعضاء برگزار شد؛ گفت:

از پیگیری و جدیت امام جمعه شهرستان هرسین و نماینده مردم شریف هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی برای تحقق مطالبه های مردمی تشکر می کنم.

🔹عملکرد فرماندار پرتلاش و مجموعه مدیران شهرستان در تداوم مسیر توسعه ای هرسین قابل تقدیر است.

🔹در استان کرمانشاه فعلا شرایط خوبی نداریم و رعایت پروتکل های بهداشتی برای همه مردم الزامی است و حتماً باید برای حفظ سلامت یکدیگر در محل های تجمع از ماسک استفاده نماییم.

🔹ماسک زدن احترام به حقوق دیگران و تلاش برای حفظ سلامت مردم است و مقام معظم رهبری نیز به لزوم استفاده از ماسک تاکید داشتند.

🔹۱۷ محدودیت و ممنوعیت جدید از شنبه ۱۴ تیرماه برای مهار و مقابله با کرونا در استان اعمال می شود.

🔹کرونا را نباید در بیمارستانها مدیریت کنیم و پیشگیری بر این مهم مقدم است، در واقع و مهار و کنترل کرونا بستگی به رفتار مردم دارد و با مشارکت بیشتر برای انجام توصیه های بهداشتی می توانیم خسارت ها را به حداقل برسانیم.

🔹فقط با توصیه نمی شود کرونا را کنترل کرد در برخی موارد باید قانون اعمال شود.

🔹عمده ترین مشکلات ما در برگزاری مراسم‌های ترحیم، عروسی و دورهمی هاست.

🔹هر نوع ماسکی انتقال بیماری را کاهش می دهد نیازی به ماسک گران قیمت نیست.

🔹پنهان کردن بیماری ها و‌ عدم رعایت دستورالعمل ها علت اصلی افزایش تعداد مبتلایان کرونا است.

🔹امروز از مدیران انتظار دارم بر اساس منابع و امکانات به تعهدات خود در قبال حل مشکلات هرسین عمل کنند و از بیان قول های که امکان اجرا ندارد، خودداری کنند، زیرا ما آمده ایم که برای مردم این شهرستان کاری انجام بدهیم.

🔹رفع مشکل محل دفن زباله و مدیریت پسماند شهرستان هرسین بستگی به مشارکت مردم دارد و با توجه به مکان یابی صورت گرفته تقاضا داریم فرماندار و مسوولین شهرستان در توافقی با مردم موضوع را حل کنند.

🔹مدیران موظف هستند پروژه های نیمه تمام را سریعاً تعیین تکلیف کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز از دستگاه های اجرایی بر اساس اولویت های تعیین شده حمایت خواهد کرد.

🔹۱۶۲ واحد مسکن مهر هرسین با پیگیری راه و شهرسازی استان در دهه فجر امسال به مردم تحویل داده می شود.

🔹دستگاه سی تی اسکن بیمارستان هرسین از روز ۲۰ تیرماه به مردم خدمات ارائه می دهد.

🔹برای ساماندهی مسیر دسترسی به مزار شهدای گمنام هرسین و محوطه سازی پیش بینی شده ۲ میلیارد ریال تخصیص اعتبار در نظر گرفته شده است.

🔹صنایع فعال در منطقه موظف هستند در جذب و بکارگیری نیروی های مورد نیاز از افراد بومی دارای مهارت استفاده نمایند.

🔹با همکاری معاون هماهنگی امور اقتصادی شرایط جذب سرمایه گذار تسهیل و مشکلات و موانع فعالیت های اقتصادی و صنعتی فعالان منطقه با همکاری میراث حل و فصل شود.

🔹تصفیه خانه فاضلاب شهرستان هرسین که عملیات اجرایی آن از سال ۸۲ آغاز شده بود تا ۳۰ روز آینده راه اندازی می شود.

🔹در ابتدای این جلسه گزارش فعالیت های توسعه شهرستان هرسین توسط فرماندار ارائه شد.