استاندار کرمانشاه، از اعمال محدودیت‌های ویژه کرونایی در کرمانشاه از امروز شنبه، چهاردهم تیرماه خبر داد. بنا بر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا برای هر شهرستانی که به وضعیت قرمز برسد محدودیت‌های یک‌هفته‌ای اعمال می‌شود.

آمار مبتلایان به کرونا در کشور همچنان بالا می‌رود، مسؤولان ستاد ملی مقابله با بیماری ویروس کرونا اعلام کردند استان‌های خوزستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های تهران، فارس، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان و البرز در وضعیت هشدار هستند.

به گفته این مسؤولان، وضعیت ویروس کرونا به گونه‌ای نیست که وضع ابتلا به آن امروز در شهری قرمز و فردا سفید شود و هنوز در اوج مرحله اول شروع کرونا قرار داریم.

کرونا تا روز گذشته به گفته رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، جان ۳۰۳ هم‌استانی را گرفته است.

محمدی گفت: تعداد متوفیان در کرمانشاه ۱۷۰ مورد، اسلام‌آباد غرب  ۲۳ مورد، جوانرود ۱۶ مورد، هرسین ۱۶ مورد، سنقر و کلیایی ۱۳ مورد، سرپل‌ذهاب ۱۲ مورد، صحنه ۱۲ مورد، گیلان‌غرب ۱۰ مورد، روانسر هشت مورد، کنگاور هفت مورد، پاوه هفت مورد، دالاهو پنج مورد و قصرشیرین سه مورد و ثلاث‌باباجانی یک مورد بوده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای اپیدمی کرونا تا روز گذشته تست، ۲ هزار و ۱۷۷ نفر از بیماران بستری مثبت بوده است.