به دنبال انتشار خبر ورود سارقان مسلح  به یکی از مزرعه تحقیقاتی دانشگاه رازی کرمانشاه و سرقت چند گوسفند که متعلق به دانشجویان برای انجام تحقیقات آزمایشی بود، سجاد دادفر، مدیر حراست دانشگاه رازی در این خصوص توضیحاتی را ارائه داد.

آنگونه که مدیر حراست دانشگاه رازی کرمانشاه می‌گوید، حدود ساعت ۳ بامداد روز دوشنبه ۲۲ بهمن‌ماه امسال، چند سارق مسلح با استفاده از شرایط نامناسب جوی و تاریکی هوا، پس از ورود به محل مزرعه تحقیقاتی پرورش دام پردیس کشاورزی واقع در بزرگراه امام خمینی(ره) با تهدید، تعدادی از دام‌های موجود در محل را به سرقت بردند.

رادفر اضافه کرد: با توجه به اسکان تعداد زیادی از دانشجویان دختر و پسر در سراهای دانشجویی و همچنین کوی اساتید در محل پردیس کشاورزی، بدون تردید عدم برخورد جدی با سارقان، علاوه بر ایجاد تشویش و نگرانی در بین جامعه دانشگاهی و خانواده‌های آنان، زمینه تکرار چنین جرائمی و در نهایت گسترش ناامنی در جامعه می‌شود.

وی افزود: دانشگاه رازی با جدیت پیگیر این موضوع خواهد بود و از دستگاه قضایی و مراجع انتظامی و امنیتی استان انتظار می‌رود در اسرع وقت ضمن شناسایی، محاکمه و برخورد قاطع با سارقان، مانع از تکرار چنین اقداماتی در آینده شوند.

رادفر در توضیح خبر منتشر شده دیگری ازاین دانشگاه در برخی از کانال‌های تلگرامی  مبنی بر اینکه «چند روز قبل فردی با سلاح سرد وارد خوابگاه دخترانه این دانشگاه شده و با سرپرست مجموعه درگیر شده بود پس از ایجاد درگیری لفظی فرد مورد نظر از محل متواری می‌شود، اضافه کرد: این خبر صحت ندارد، وقوع این حادثه در دانشگاه رازی تکذیب می‌شود./فارس