او ادامه داد: به دنبال تعرضاتی که در سالیان اخیر نسبت به این بنا شکل گرفت که آخرین مورد آن آتش سوزی عمدی در شب چهارشنبه سوری سال ۹۸ بود، با توجه به در خواست هایی متعدد مردم و دوستداران و فعالین میراث فرهنگی و نیز احتمال تخریب بنا، بررسی ثبت مجدد این بیمارستان تاریخی مجددا در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

قادری ضمن تقدیر از حمایت های دستگاه قضایی استان، پیگیری های معاونت میراث فرهنگی و کارشناسان ثبت اداره کل، تصریح کرد: ثبت ملی این بنا به این لحاظ ارزشمند است که می‌توان در راستای حفظ شرایط موجود و جلوگیری از تخریب آن از اقدامات قانونی بهره برد.

او با اعلام اینکه سعی ما بر این است تا در سال جاری اعتباراتی برای مرمت اضطراری این بنا لحاظ گردد، گفت: درصورت همکاری و مشارکت مالک بنا آمادگی برای مرمت و ساماندهی آن وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه، همچنین یادآور شد: در صورت در خواست مالک بنا ما آماده اعتای مجوزهای لازم برای استفاده از این بنا در راستای طرح های گردشگری و فرهنگی و حتی پرداخت تسهیلات هستیم.

قادری قرار گرفتن مجدد این بنای شاخص را در فهرست میراث ملی کشور راپیگیری های دلسوزانه دغدغه مندان میراث فرهنگی استان کرمانشاه دانست و ابراز امیدواری کرد که بتوان با همکاری خانواده زنده یاد دکتر مرادیان هرچه سریع تر اقدام به ساماندهی و مرمت این بنا نمود.