وی معتقد است، مشکلاتی که در بخش‌های مختلف وجود دارد و همچنین افزایش مصرف دو برابری  چند وقت اخیر نسبت به شرایط عادی( در شرایط عادی  سرانه مصرف حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز است)  باعث می‌شود گاهی شاهد مشکلاتی در زمینه آب شهر کرمانشاه باشیم.

درویشی تاکید کرد: این مشکلات در حالی رخ می‌دهد که شرکت آب و فاضلاب هم هیچ کوتاهی برای حل مشکلات آب شهر کرمانشاه نکرده و به صورت شبانه روزی تلاش آنها ادامه دارد.

آبرسانی به کرمانشاه از سد گاوشان ۶۰۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه درباره اینکه وارد مدار بهره برداری شدن طرح تامین آب بلندمدت شهر کرمانشاه از سد گاوشان می‌تواند همه مشکلات را مرتفع کند نیز افزود: لزوما اینگونه نیست که با تامین آب از سد گاوشان دیگر هیچ مشکلی در شهر کرمانشاه نداشته باشیم.

درویشی با بیان اینکه قرار است در طرح بلندمدت حدود ۶۰ میلیون مترمکعب در سال آب از سد گاوشان برای شهر کرمانشاه تامین شود، خاطرنشان کرد: این در حالی است که همین حالا نیز سالانه ۱۴۰ میلیون مترمکعب آب برای شهر کرمانشاه تحویل می‌دهیم، اما همچنان مشکل وجود دارد.

وی از آخرین وضعیت آبرسانی به شهر کرمانشاه از سد گاوشان نیز یاد کرد و گفت: این طرح شامل چند بخش از جمله تصفیه‌خانه آب، مخازن، خطوط انتقال و… است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه، در حال حاضر عملیات سازه‌ای تصفیه‌خانه بیش از ۹۸ درصد انجام شده و کارهای خرید و نصب تجهیزات در حال انجام است.

درویشی خرید تجهیزات مورد نیاز را گران و ارزبر دانست و افزود: با این حال تلاش کرده ایم بیشتر از نمونه‌های داخلی تجهیزات استفاده کنیم تا هزینه تمام شده کمتری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از نیاز به ۱۲۰ هزار مترمکعب مخزن برای طرح آبرسانی از سد گاوشان هم یاد کرد و گفت: از این میزان ۴۳ هزار مترمکعب ساخته شده و مابقی در دست اجرا است. به علاوه رینگ بین مخازن را نیز در دست اجرا داریم.

درویشی کل اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح را ۶۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و ادامه داد: فقط برای امسال ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشتیم، در حالیکه کل اعتبار که برای امسال داشتیم ۲۷ میلیارد تومان بود.

وی تاکید کرد: با وجود کمبود اعتبارات، کار را با فشار به پیمانکار پیش می‌بریم و تلاش می‌کنیم این پروژه در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد.

درویشی ابرازامیدواری کرد تا پایان امسال تصفیه‌خانه و بخشی از مخازن وارد مدار شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه درباره طرح‌های آبرسانی بلندمدت به سایر شهرهای استان نیز تاکید کرد: طرح جامع آبرسانی به نفت شهر و سومار وارد فاز دوم مطالعات شده است.

درویشی همچنین از احیا طرح آبرسانی به شهر صحنه بعد از دو سال تعطیلی خبر داد و افزود: هم اکنون با روند خوبی در حال انجام است/ایسنا