سروری در ادامه گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از آرمان‌های نظام دفاع می‌کند،این شورا از نهادهای انقلابی جمهوری اسلامی ایران است و از مهمترین اهداف تشکیل این شورا هماهنگی و انسجام فعالیت‌های تبلیغی بین دستگاه‌ها و مراکز تبلیغی نظام می توان نام برد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با موافقت رهبر کبیر انقلاب تشکیل شده است:

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینکه، این شورا با موافقت امام خمینی (ره) تشکیل شده است، ابراز داشت: هم اکنون ریاست این شورا را آیت الله احمد جنتی عهده دار است.

وی با تاکید بر اینکه این شورا نهادی عمومی و غیر دولتی است که مسئولیت پذیری، هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر اجرای مراسمات رسمی و مناسبات عمومی و مذهبی از جمله مراسمات دهه مبارک فجر، یوم الله ۲۲ بهمن، روز قدس، روز مبارزه با استکبار جهاتی، نماز اعیاد مختلف، حمایت از مظلومین و مستضعفان، ماجرا های لبنان، فلسطین و حمایت از مردم مظلوم جهان را برعهده بر عهده دارد، افزود: در هر شرایطی نیازمند همکاری و همراهی مردم و مسئولین هستیم.
این مسوول در ادامه گفت: به لطف خداوند در همه مراسمات حضور مردم استان کرمانشاه با توجه به تنوع اقلیت‌های مذهبی مختلف، « اهل سنت، اهل تشیع و اهل حق» در مراسمات و مناسبت‌ها و همچنین راهپیمایی‌ها حضور چشمگیر دارند و جای تقدیر دارد.

سروری تأکید کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به هیچ نهاد سیاسی وابسته نیست، متعلق به انقلاب اسلامی است و در راستای خدمت به انقلاب و مردمی برای آرمانهای نظام‌جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با توجه به شیوع بیماری کرونا در بین مردم جهان گفت: متأسفانه این ویروس باعث محدودیت‌هایی برای اجرای برنامه‌های این ایام شده است، فقط می توانیم با همراهی و همکاری دستگاه‌های مختلف در استان اکثر برنامه‌ها را در فضای مجازی برگزار کنیم. با وجود این شرایط، امسال برنامه خاصی جهت گرامیداشت چهلمین سالگرد تأسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار نمی شود، فقط در حد چاپ و نصب تبلیغات مناسب در سطح شهر، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، صدور بیانیه توسط شخصیت‌های مختلف استان، گفتگو از طریق برنامه های صدا و سیما را امسال دستور کار داریم.

برگزاری مراسمات محرم و صفر:
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در خصوص برگزاری مراسمات محرم و صفر با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: امسال به منظور حفظ سلامت مردم در حسینه ها و مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توان شاهد عزاداری از سوی عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام باشیم.

سروری تأکید کرد: بیشترین تبلیغ ما امسال برای کمک اقشار مردم خصوصاً خیرین برای کمک به آسیب دیده گان استان از بیماری کرونا بوده تا در قالب بسته های معیشتی در اختیار خانواده های نیازمند قرار دهیم.