سارا میری در گفتگو با خبرنگار طلوع با اشاره به فعالیت ۱۴ ساله خود در عرصه تئاتر اظهار داشت: تئاتر را از کار کودک در کانون پرورش فکری شروع کردم و آخرین کار من «هیدرولیز نطفه جنون» به کارگردانی حسین رحیمی بود که در جشنواره «پروکانترای لهستان» اجرا داشتیم و خوشبختانه این کار اول شد و جایزه گرند پریکس گرفت که شامل کارگردانی اول، بازیگری اول، طراحی صحنه و نویسنده است و بهترین جایزه جشنواره را در بین کارهای مختلف از آلمان، روسیه، فرانسه، ایتالیا و.. بدست آوردیم.

میری با اشاره به استقبال و تشویق بی‌نظیر از کار من «هیدرولیز نطفه جنون» گفت: این اجرا به قدری خوب بود و خوش درخشید که به چند جشنواره دیگر دعوت شد.

وی در ادامه به رکود هنر تئاتر در استان کرمانشاه و کم توجهی مسئولان نسبت به استعدادهای هنر تئاتر اشاره کرد و گفت: متاسفانه با وجود اینکه من تنها بازیگر کرمانشاهی این کار بودیم و تنها کارگردان «هیدرولیز نطفه جنون» نیز حسین رحیمی از کرمانشاه بود اما در این استان کوچکترین اسمی از کار ما نیامد و هیچ برنامه‌ای تدارک دیده نشد و با وجود اینکه ما یکی از بهترین جشنواره‌ها را برای اجرا رفتیم اما اصلا تصور این کم لطفی و چنین برخوردی را نداشتم.

این هنرمند عرصه تئاتر کرمانشاه بیان کرد: «هیدرولیز نطفه جنون»کاری در مورد مشکلات زنان در تمام دنیا بود و خوشبختانه مورد توجه قرار گرفت و با استقبال کم سابقه‌ای مواجه شد.

وی اظهار کرد: امروز تئاتر کرمانشاه بسیار اُفت کرده است، زمانی جشنواره استانی کرمانشاه با جشنواره کشوری برابری می‌کرد و چه بسا فراتر می‌رفت اما امروز همه هنرمندان خوب تئاتر استان را از دست دادیم و نداشتن حقوق و درآمد کافی، تئاتر استان را به وضعیت رکود فعلی رسانده است.

میری اظهار کرد: تئاتر یکی از کاملترین هنرها است اما مظلوم واقع شده و در ایران در حال فراموشی است و روز به روز از بودجه تئاتر کم می‌شود، جشنواره‌ها تجربه خوبی برای بازیگران تئاتر است و زمانی به جشنواره‌های مختلف می‌رفتیم و حتی تا ۱۰ روز طول می‌کشید اما اکنون شرایط بسیار بد شده است و با این روند دیگر به جای شهرستان‌ها، باید تئاتر موفق را تنها در پایتخت ببینیم.

وی افزود: در شهرستان‌ها، بودجه برای کار تئاتر بسیار اندک است و کارگردان به ناچار از جیب خرج می‌کند در حالیکه هیچ چشم داشتی ندارد و تنها به عشق هنر و برای تعالی هنر کار می‌کند و مسئولان باید قدر بچه‌های تئاتر کرمانشاه را بدانند.

میری بیان کرد: پتانسیل هنری استان کرمانشاه از نظر نقاشی، موسیقی و تئاتر بسیار بالاست و هنرمندان خوبی داریم، ما توقع درآمد آنچانی نداریم اما به اندازه‌ای توجه شود که از جیب خرج نکنیم.

گفتنی است؛ سارا میری از هنرمندان برجسته عرصه تئاتر استان و کشور است و اجراهای زیبایی مانند «کرب و بلا»، «شور شهر شیرین»، «مردی با چشمان آبی» و «آلزایمر» را در کارنامه هنری خود داشته است