پروفسور علی کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع، با اشاره به خطرات محصولات تراریخته اظهار داشت: چین و هند بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده برنج در دنیا هستند و هیچ برنج تراریخته‌ای در دنیا تجاری نشده اما چرا می‌خواهند ایران را آزمایشگاه برنج تراریخته کنند؟

وی بیان کرد: مردم ما چه گناهی کردند چرا شفاف با مردم سخن نمی‌گویند، یا راکفلر به اینها ماموریت داده… برنج تراریخته اگر سالم بود چرا چین، هند، اوروگوئه و تایلند تراریخته نمی‌کارند چرا باید در جمهوری اسلامی ایران که ام اقرای منطقه و خط مقدم مبارزه با سلطه و صهیونیسم است تراریخته کشت شود؟ اگر تراریخته سالم است چرا رژیم صهیونیستی، اتریش و آلمان و انگلیس تراریخته نمی‌کارند.

پروفسور کرمی اظهار کرد: تنها هدف من حفظ امنیت کشور و سلامت مردم است، ببینید با سقوط داعش وحشت به تن اینها افتاده اما برخی از سران تراریخته عوامل نفوذ در نهادهای کشور هستند و در ارکان نظام از ۲۵ سال پیش آدم وارد کردند تا هدفشان را که همان اجرا کردن برنامه‌های کسانی مانند بنیاد راکفلر و سند ۲۰۳۰ است، عملی کنند.

وی گفت: سران تراریخته چرا به دانشمندان متخصص مهندسی ژنتیک در کشور می‌گویند توهم توطئه دارد و فناوری ستیز است؟ دکتر اردکانی در سازمان محیط زیست سخنرانی کرد دو ماه بعد از دانشگاه اخراج شد، ستاد توسعه زیست فناوری الان به ستاد توسعه تراریخته تبدیل شده و به شدت اساتید را ساکت کردند دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی تحت فشاراند چراکه بودجه خود را از سازمان بودجه می‌گیرند که تحت کنترل مدافعین تراریخته است.

وی بیان کرد: فرماندهی کل سپاه تا مسئولین مختلف سازمان پدافند و … گفتند که تراریخته امن نیست اگر امن بود چرا ۳۷ کشور پیشرفته دنیا کشت تراریخته ندارند. اما سران تراریخته به دنبال کشت گسترده تراریخته در کشور هستند. چرا حقیقت را پنهان می‌کنید اصولگرا و اصلاح طلب را ساختند تا ما را به جان هم بیاندازند اما ما اجازه نخواهیم داد جمهوری اسلامی ایران را موش آزمایشگاهی محصولات تراریخته کنند اگر یک عده نفوذی اینکار را بکنند ملت و جلوی آنها خواهد ایستاد اساتید دانشگاه نباید از گفتن حقیقت بترسند.