رئیس مرکز لرزه‌نگاری استان کرمانشاه گفت: با توجه به تخلیه انرژی زمین که در سال های ۹۶ و ۹۷ در زلزله ازگله اتفاق افتاد و زمین‌لرزه و پس‌لرزه‌های بسیاری را به دنبال داشت، به نظر می‌آید انرژی منطقه تخلیه شده و خیلی جای نگرانی نیست.

در این رابطه، فرهاد فروزی رئیس مرکز لرزه‌نگاری استان کرمانشاه توضیحات و نکاتی را ارائه می‌دهد.

وی در این خصوص اظهار داشت: خبری در مورد خسارت وارده از زلزله ۵.۱ ریشتری روز گذشته در حوالی شهرستان گیلان‌غرب به ما ارائه نشده، البته با توجه به اینکه منطقه از نظر تراکم و پوشش جمعیت پایین بوده خسارت جانی وارد نکرده است.

فروزی اضافه کرد: اینکه این زلزله خبری از زلزله بزرگ می‌دهد را با این صراحت نمی‌توان بیان کرد، زلزله قابل پیش‌بینی نیست و هر لحظه ممکن است هر جای اتفاق بیفتد.

رئیس مرکز لرزه‌نگاری استان کرمانشاه اظهار داشت: استان کرمانشاه از لحاظ فعالیت لرزشی، منطقه فعالی است ولی با توجه به تخلیه انرژی که در سال ۹۶ و ۹۷ در زلزله ازگله اتفاق افتاد و زمین‌لرزه و پس‌لرزه‌های بسیاری را به دنبال داشت به نظر می‌آید، انرژی منطقه تخلیه شده و خیلی جای نگرانی نیست.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط منطقه، انرژی زیادی در منطقه انباشته نیست و وقوع زلزله پنج، چهار و… ریشتری یک رخداداد طبیعی است که هرزچندگاهی در منطقه اتفاق می‌افتد/فارس