به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، اولین جلسه کمیته بررسی نحوه ارایه تسهیلات خرید لوازم خانگی ضروری وتقسیم بانکی و شهرستانی آن که به دستور استاندار کرمانشاه مسئولیت آن به داود یاوری دبیر کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری سپرده شده است به ریاست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برگزار گردید.

داود یاوری در این جلسه که به منظور هماهنگی و تسریع در ارایه تسهیلات لوازم خانگی به حادثه دیدگان زلزله اخیر با حضور نماینده دستگاه های اجرایی و بانکهای عامل در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه زلزله گفت: در پی دستور اکید استاندار کرمانشاه و بند ۴ مصوبه سیزدهمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مسئولیت پیگیری نحوه واگذاری تسهیلات قرض الحسنه خرید لوازم خانگی بر عهده دبیر خانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گذاشته شد.

یاوری ادامه داد: با توجه به حادثه اخیر و خسارات وارده ناشی از آن پس از حضور هیات دولت در استان تصمیماتی اتخاذ شد که یکی از این مصوبات ارایه مبلغ یکصد میلیون ریال تسهیلات خرید لوازم خانگی منزل به تعداد ۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار حادثه دیده در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بود که پس از شناسایی و تایید بنیاد مسکن پرونده، تشکیل شده وبمنظور جبران خسارت به بانک های عامل استان جهت دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ضمن اشاره به این مطلب که این اداره کل بعنوان هماهنگ کننده بین دستگاه های اجرایی و بانکهای عامل استان می باشد، گفت: این تسهیلات کمترین کمک به حادثه دیدگان است و ضرورت دارد دستگاه های اجرایی و بانکهای عامل از هر گونه تنگ نظری در تسریع و ارایه تسهیلات مذکور اجتناب نمایند و قوانین دست و پاگیر را همانطور که هیات دولت میخواهد و مورد تاکید استاندار نیز می باشد تا حد امکان نادیده بگیرند.

گفتنی است؛ در این جلسه نمایندگان دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل استان، در خصوص نحوه واگذاری تسهیلات بحث و تبادل نظر نموده و در نهایت مقرر شد ظرف ۴۸ ساعت آینده، آمار نهایی آن دسته از شهرستانها که شناسایی شده اند توسط بنیاد مسکن به کمیته اعلام گردد.

شایان ذکر است؛ کمیته های شهرستانی نیز ملزم به پیگیری موارد مطرح شده در جلسه شدند. در خاتمه بانک های عامل آمادگی خود را برای تسریع در انجام امور محوله اعلام داشتند.

بر این اساس؛ دوره تنفس این تسهیلات ۶ ماه و باز پرداخت آن ۴ سال و نیم می باشد.