به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، دکتر عادل آذر رییس دیوان محاسبات کشور در نشست ستاد مدیریت بحران استان که ظهر امروز چهارشنبه به ریاست مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و با حضور دکتر محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی کشور در شهر زلزله زده سرپل ذهاب برگزار شد؛ اظهار داشت:

رئیس دیوان محاسبات کشور در ادامه افزود: از زحمات مدیران ارشد استان در روزهای زلزله و تلاش های آن ها تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه دیوان محاسبات در بعد نظارتی یک بخش آسیب شناسی و کنترل کیفیت دارد که به بررسی پروژه های آسیب دیده می پردازد.

آذر گفت: این بررسی ها به دور از یک فضای احساسی انجام می دهیم تا مشخص شود کدام دستگاه و یا پیمانکار کارش را خوب انجام داده تا آن ها را شناسایی و تشویق کنیم و آن هایی هم که استاندارها را رعایت نکرده اند را به مردم معرفی می کنیم و مجازات می شوند.

وی افزود: ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی یکی دیگر از وظایف دیوان محاسبات است. برخی دستگاه ها آنگونه که توقع بوده در میدان عمل نبوده اند که این عملکردها با دقت بررسی و به مجلس داده می شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور بیان کرد: برخی دستگاه ها در میان زلزله زدگان جامعه هدف دارند ولی به آن ها مراجعه نکرده اند.️ ابعاد فاجعه زلزله بسیار گسترده است و نمی توان ابعاد آن را تنها از قاب تلویزیون فهمید.