رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا گفت: بر اساس تصمیم این ستاد مدارس در تمامی شهرستانهای قرمز، زرد و سفید برپاست و در همین راستا در استان هم، مدارس در تمامی شهرستانها دایر خواهد بود.

دکتر محمودرضا مرادی در حاشیه جلسه امروز (۱۵ شهریور) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه با اشاره به بازگشایی مدارس در تمامی شهرستان های قرمز، زرد و سفید استان گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا مقرر شد تا مدارس در هر شرایطی از کرونا در سطح کشور بازگشایی شوند و بر همین اساس در استان نیز مدارس در تمامی شهرستان ها فعال خواهد بود.

وی افزود: در هر حال حاضر سه شهرستان اسلام آبادغرب، کنگاور و گیلانغرب قرمز بوده و در تمامی این شهرستانها مدارس برپا خواهد بود.

مرادی گفت: البته وضعیت رنگ ها به شدت شکننده است و اگر امروز شهرستانی زرد باشد با دو یا سه فوتی روز بعد وضعیتش قرمز می شود، بنابراین اعتمادی به ثبات رنگ ها نیست و نباید ملاک تصمیم گیری قرار گیرند.

وی افزود: مردم باید در هر شرایطی این فرض را داشته باشند که اطراف آنها بیماری هست و باید از آنها دوری کرده و از ماسک استفاده کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به وضعیت باثبات استان در بحث کرونا، گفت: در حال حاضر سیر نزولی یا صعودی نداریم و وضعیت کرونا در استان با ثبات است و تنها نگرانی ما از رویدادهایی است که طی روزهای آینده صورت می گیرد و می تواند وضعیت کرونا در استان را تغییر دهد.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس از امروز و بازگشایی دانشگاه های طی هفته های آتی گفت: این اقدامات می تواند زمینه ساز افزایش مبتلایان کرونا در روزهای آتی شود و این جای نگرانی دارد و افراد باید به شدت مراقب باشند.

مرادی خاطرنشان کرد: همچنین در روزهای پایانی تابستان احتمال افزایش سفرهای تابستانی وجود دارد و این مسئله هم می تواند احتمال افزایش مبتلایان را به دنبال داشته باشد.

وی به نزدیکی ماه مهر اشاره کرد و افزود: پاییز و زمستان بیماری های ویروسی غیرکرونایی را هم داریم و همه اینها در کنار کرونا می تواند پاییز و زمستان سختی را رقم بزند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به نزدیکی برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی داشت و افزود: از همه کاندیداها و هوادارانشان می خواهیم بطور جد از برپایی ستاد انتخاباتی و تجمع برای انجام تبلیغات خودداری کرده و از ظرفیت های فضای مجازی و صدا و سیمای مرکز کرمانشاه برای انجام این کار استفاده کنند/ایسنا