سرهنگ محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار طلوع، اظهار داشت: با ورود توده هوای سرد وآغاز بارش برف و باران از روز پنج شنبه راههای استان کرمانشاه بویژه راههای منتهی به مناطق زلزله زده لغزنده خواهند شد رانندگان بومی و کمک رسانان به زلزله زدگان با احتیاط بیشتری حرکت کنند.

وی عنوان کرد: راههای دسترسی به شهرستانهای سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و ازگله کوهستانی وبعضاً برف گیر هستند از این رو از رانندگان می خواهیم با تجهیزات زمستانی وارد این محورها شوند و آمادگی لازم را برای حرکت در برف، باران، مه گرفتگی و لغزندگی را داشته باشند.

رییس پلیس راه اظهارداشت: بر اثر زلزله و پس لرزه های احتمال می دهیم در برخی از مقاطع محورها شاهد ریزش کوه در جاده ها باشیم از این رو توصیه می شود رانندگان با توجه کامل به جلو آماده رویارویی با این شرایط باشند و از ترمز و تغییر مسیرهای ناگهانی برای رد شدن از این مقاطع خودداری کنند.

سرهنگ‌ حیدری از آمادگی و بکارگیری کامل نیروها و امکانات پلیس راه استان خبر داد و گفت: کماکان برای نظارت و پایش مداوم راه ها در بعد حفظ ایمنی، تیم های گشت پلیس راه در محورهای مورد نظر مستقر هستند و تلاش می کنند با همکاری عوامل راهداری، اورژانس و هلال احمر بستری ایمن را برای تردد انواع وسایل نقلیه بویژه کامیون های حامل بارهای امدادی فراهم آورند.