رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه وظیفه مراکز علمی کاربردی ایجاد اشتغال نیست گفت: شعار مراکز علمی کاربردی(پرورش و آموزش کاردان است).
وی همچنین افزود برای تربیت افراد ماهر و متخصص مدیریت ارشد استان نیز می بایست در کنار مراکز علمی کاربردی بایستد و باحمایت خود راه را برای ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان هموار سازد.

دکتر مزدک ملکشاهی با اشاره به اینکه حق التدریس مدرسان با مدرک کارشناسی ارشد ساعتی ۱۵هزار تومان محاسبه می شود، گفت: با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ کلاس های ترم گذشته بصورت غیر حضوری برگزار شد و طبیعتا حق التدریس اساتید نیز با توجه به فعالیت و نحوه حضور آنها در کلاس های آنلاین پرداخت خواهد شد.
وی افزود: فعالیت و حضور اساتید در کلاس های آنلاین و غیر حضوری کاملا رصد شده است و حق التدریس مدرسان برای هر ۱۵دقیقه حضور آنلاین مطابق یک جلسه محاسبه می گردد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت:در حال حاضر در اکثر مراکز علمی کاربردی حق التدریس مدرسان پرداخت نشده است،این مشکل بخاطر عدم ثبت نهایی نمرات امتحانی دانشجویان به وجود آمده است.
وی یادآور شد:بسیاری از دروس مهارتی و عملی هستند، این کلاس ها بصورت حضوری در مرداد برگزار شده است. لذا پس از اتمام و ثبت نهایی نمرات در اواخر شهریور و ابتدای مهرماه پیش از آغاز ترم جدید، کلیه مطالبات مدرسان مراکز علمی کاربردی پرداخت خواهد شد.

زهرا صلواتی