۹۰ شاکی در پرونده برداشت از کارت های بانکی/ همه وجوه ضبط شده و به تدریج به مالباختگان بر می گردد

صادقی در ادامه با تاکید بر لزوم هوشیاری مردم در انجام کارهای بانکی گفت: متاسفانه علی رغم هشدارهای بسیار که توصیه می شود مردم به پیامک های قرعه کشی توجه نکرده، اطلاعات و مشخصات حساب خود را در اختیار کسی قرار ندهند و پای دستگاه ATM برای دریافت جوایز قرعه کشی نروند، باز هم شاهدیم طیف وسیعی از مراجعان به دستگاه قضا افرادی هستند که به این توصیه ها توجه نکرده اند.

وی افزود: در مورد اخیر پرونده برداشت از کارت های بانکی مردم، فردی که کسب و کار صنفی داشته متاسفانه در کنار ارائه خدمات به مردم هنگام کشیدن کارت آنها، دستگاه اسکیمر داشته و اطلاعات کارت بانکی افراد را ذخیره می کرده است.

وی افزودک با استفاده از این اطلاعات، این فرد با همکاری افراد دیگر مبالغ زیادی از حساب مردم برداشت کردند اما خوشبختانه با شناسایی به موقع این افراد همه وجوهی که برداشت کرده بودند ضبط شده که به تدریج به مالباختگان برمی گردد.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه این پرونده ۹۰ شاکی دارد، تاکید کرد: تمامی مجرمین این پرونده شناسایی و دستگیر شده اند.

صادقی در ادامه از مردم خواست تا رمز کارت بانکی خود را در اختیار هیچ کس قرار نداده و در فواصل زمانی کوتاه نسبت به تغییر آن اقدام کنند.

وی افزود: همچنین توصیه می شود افراد حتی المقدور کارهای بانکی را خودشان انجام دهند و از واگذاری کارت و مشخصات حساب به افراد غریبه جدا خودداری کنند/ایسنا