شکیبا با اشاره به کم رنگ شدن رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه گفت: در حال حاضر در پاساژها، آرمستان ها، ناوگان حمل و نقل عمومی و… واقعا وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی خوب نیست.

وی با اشاره به وجود ۴۸ هزار و ۲۳۸ مرکز تهیه و توزیع موادغذایی گفت: تاکنون ۲۲۳ هزار مورد بازدید از سطح این مراکز به عمل آمده که به صدور ۶۲۹۸ مورد اخطار و ۳۶۰۵ مورد پلمب ختم شده است.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اجرای سه مرحله غربالگری کرونا در استان گفت: در مرحله اول و دوم غربالگری به ترتیب ۹۵ و ۹۸ درصد جمعیت استان در بحث کرونا غربالگری شدند و مرحله سوم هم در دستور کار است که بیشتر روی گروه های در معرض خطر تمرکز داریم.

وی با اشاره به شناسایی ۱۴ هزار و ۳۵۴ مادر باردار در دوران شیوع کرونا گفت: حدود ۱۷ هزار مورد غربالگری در خصوص این مادران باردار صورت گرفته که منجر به شناسایی ۷۳۷ مادر علامت دار و مشکوک به کرونا شده است.

وی افزود: از این تعداد مادر مشکوک ۳۲۰ نفر بستری در خانه و بیمارستان شدند که ۳۳ نفر از آنها در مراکز درمانی و ۲۹۷ نفر در خانه بستری شده اند.

شکیبا خاطرنشان کرد: طی این مدت دو مورد فوت مادر باردار مبتلا به کرونا داشته ایم.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه کرونا کوچک و بزرگ نمی شناسد گفت: متاسفانه در اوایل شیوع این بیماری این طور جا افتاده بود که کرونا با کودکان کاری ندارد و این در حالی است که طی مدت شیوع بیماری، ۷۲۰۹ کودک مشکوک به کرونا در استان شناسایی شده اند.

وی افزود: از این تعداد ۱۷۸ نفر آنها بستری شده و متاسفانه هشت نفر آنها جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند که طبق بررسی های صورت گرفته بیشتر آنها بیماری زمینه ای داشته اند.