مهسا میرزاطبیبی با شکستن چندباره رکورد ایران این بار توانست از مانع چهار متری عبور کند و یک رکورد مهم را برای دوومیدانی زنان ایران به ثبت برساند.

 مهسا میرزاطبیبی در هفته های اخیر بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته چرا که او توانست رکورد پرش با نیزه زنان ایران را که در اختیار خودش بود به چهارمتر برساند و یک رکورد خوب را به نام خود ثبت کند. میرزا طبیبی که متولد سال ۷۷ است هنوز هم به هدفش نرسیده و به دنبال خلق رکورد بالاتری است و می خواهد بدون درنظر گرفتن مشکلات به مسیر خود در کسب موفقیت ادامه دهد.

مهسا میرزاطبیبی با بیان اینکه ثبت رکورد چهارمتر حس متفاوتی است، اظهار کرد: زدن رکورد چهارمتر برای من حس متفاوتی داشت چرا که همیشه رکوردهایم ۳ متر و ۹۰ یا ۳ متر و ۸۰ بود و این یک عدد جدیدی است.

مهسا میرزاطبیبی

او با تاکید براینکه هدفش ثبت رکوردی بالاتر از چهارمتر است، گفت: از اول که پرش با نیزه را شروع کردم هدفم رسیدن به رکورد چهار متر نبود و به رکوردهای بالاتر فکر می کردم و می کنم. الان هم منتظر اتفاق های بهتری هستم و برای رسیدن به آن تلاش می کنم.

او درباره علت انتخاب رشته پرش با نیزه که در زمان شروع کارش کسی اهمیت زیادی به آن نمی داد؛ گفت: من همیشه دوست داشتم کارهایی را انجام بدهم که سخت باشد و کارهایی که آسان است ، دوست ندارم. پرش با نیز هم با اینکه هیجان انگیز است اما سختی فراوانی دارد.

میرزاطبیبی با بیان اینکه در حال حاضر به جای گلایه دوست دارد از اتفاق رخ داده لذت ببرد؛ گفت: فعلا یک رکورد خیلی خوبی را زده ام و بیشتر از قبل خوشحال هستم. همیشه سعی می کنم جنبه مثبت هر موضوع را ببینم و الان وقت گلایه و شکایت نیست.

مهسا میرزاطبیبی

رکورددار پرش با نیزه زنان ایران گفت: همه اتفاقات دست به دست هم داده که من رکورد زدم و وقتی رکوردی زده می شود یعنی شرایط بر وفق مرادم بوده پس ترجیح می دهم از اتفاقات رخ داده لذت ببرم.

او در ادامه صحبت های خود افزود: به خاطر اینکه من اولین دختری هستم که در پرش با نیزه فعالیت دارد از ابتدا مسئولیت سنگینی برعهده ام بود و حالا هم این مسئولیت سنگین تر از قبل شده است و امیدوارم بتوانم از پس آن برآیم.

مهسا میرزاطبیبی

میرزا طبیبی با قدردانی از حمایت های خانواده و هم چنین محمد محسن ربانی و همسرش در راه کسب این موفقیت ها تصریح کرد: پدر و مادر و خواهرم همیشه حامی من بودند و از ابتدا که ورزش را شروع کردم کنارم بودند. آقای ربانی و همسرش هم بدون چشم داشت از اول مسیر من را همراهی کردند و من هرچه دارم از زحمات آن هاست و امیدوارم با ثبت رکوردهای بهتر خوشحالشان کنم.

میرزاطبیبی در پایان صحبت های خود گفت: از مسئولان درخواست دارم به حمایت های خود ادامه بدهند و امیدوارم اتفاقات بهتری رخ بدهد. خوشبختانه امسال حامی بزرگی داشتم و اسپانسر به من کمک زیادی کرد و همین عملکرد باعث شد من انگیزه بیشتری هم داشته باشم/جماران