وی در خصوص جبران هزینه های دانشگاه گفت که کسری بودجه از طریق بودجه عمرانی دانشگاه جبران می شود.

مرادی در ادامه از راه اندازی ۷۰ تخت آی سی یو در ۶ ماه اول امسال خبر داد و گفت: ۶ دستگاه اکسیژن ساز نیز با هزینه هر دستگاه ۲ میلیارد تومان به همراه هزار کپسول اکسیژن خریداری شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: در نیمه نخست امسال حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در استان بستری شده اند که تعداد ۹۳۰ نفر در آی سی یو و ۲ هزار و ۳۰۰ نفر نیز در بخش های ایزوله نگهداری شده اند.

مرادی افزود: تاکنون ۵۸۳ بیمار فوت شده اند و بیش از ۴۷ هزار ویزیت سرپایی نیز در مراکز ۱۶ ساعته انجام شده ضمن اینکه بیش از ۶۰ هزار تست پی سی آر نیز صورت گرفته است.

به گفته وی، به طور متوسط هر بیمار ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد که مجموع هزینه ها بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان می شود.

مرادی، همچنین از جذب ۵۰۰ نیروی شرکتی با قرارداد ۸۹ روزه و تمدید این قرارداد خبر داد و گفت: هر یک از این نیروها با اضافه کار حدود پنج میلیون تومان هزینه ماهیانه دارند و بار مالی آنها برای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حدود ۳۰ میلیارد تومان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی از تدوین نقشه راه برای ۶ ماه دوم سال براساس سه سناریو خفیف، متوسط و شدید خبر داد و گفت‌: در خوشبینانه ترین حالت به حدود ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که این نیاز برای سناریو متوسط با حدود ۸۰۰ بیمار بستری به ۴۵۰ میلیارد تومان می رسد.

مرادی افزود: در سناریو بدبینانه نیز برای هزار و ۵۰۰ بیمار بستری به ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
معاون رییس‌ جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، در ادامه سفرهای‌ استانی خود چهارشنبه شب وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.

به گزارش‌ خبرنگار ایرنا؛ هوشنگ بازوند استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی با حضور در فرودگاه از معاون رییس جمهوری استقبال کردند.

رییس سازمان برنامه و بودجه بعد از بازدید از سرسرای ورزشی ۶ هزار نفری، تصفیه خانه آب کرمانشاه و محل احداث باغ موزه دفاع مقدس به شهر هرسین رفت و ۲ هزار و ۴۱ واحد مسکونی بازسازی شده از سیل را در این شهرستان افتتاح کرد.

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه این سفر بعدازظهر پنجشنبه به غرب کرمانشاه سفر می کند و بعد از بازدید از پایانه مرزی پرویزخان قصرشیرین و یادمان شهدا و مرکز فرهنگی گیلانغرب در مراسم کلنگ‌زنی مسکن خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه روستای گورسفید هم شرکت می کند.