وی تاکید کرد: پرواز کرمانشاه به مشهد هم که عموما یک قشر خاص مسافر آن هستند، طبق اعلام نرخ جدید سازمان هواپیمایی کشور حداقل ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار و حداکثر یک میلیون و ۷۰۰ تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای یک مسافر آب می‌خورد که با این احتساب اگر یک خانواده چهار نفره قصد مسافرت به مشهد از طریق هوایی را داشته باشند، باید ۱۲ میلیون تومان فقط بابت پول بلیط بدهند که با هزینه‌های جانبی همچون اسکان، باید ۱۵ میلیون تومان برای این سفر هزینه کنند.

رئیس انجمن دفاتر گردشگری استان کرمانشاه یادآورشد: با این شرایط پیش بینی می‌کنم سفرهای هوایی در ایران حدود ۷۰ درصد ریزش پیدا کند.

امیری اضافه کرد: افزایش ۱۵۵ درصدی قیمت بلیط پروازهای داخلی یک اقدام غیرکارشناسی و غلط است که پیامدهای منفی آن به خود سازمان هواپیمایی هم باز می‌گردد، چرا که از این پس ریزش شدیدی در تعداد مسافرین هوایی خواهیم داشت.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه وزیر راه اعلام کرده که این قیمت گذاری‌ها هنوز قطعی نیست،  گفت: اگر این قیمت گذاری قطعی نیست، چرا روی سیستم اعمال شده و تمام پروازهای آبان از هم اکنون با نرخ‌های جدید هستند.

رئیس انجمن دفاتر گردشگری استان کرمانشاه به تاثیرات این تصمیم بر فعالیت دفاتر گردشگری هم اشاره کرد و گفت: دفاتر ما از هشت ماه پیش به واسطه شیوع بیماری کرونا منفعل شده بودند و اکنون با این شرایط وضعیتشان بدتر هم می‌شود.  

وی گفت: طی چند ماه اخیر که حوزه گردشگری به رکود رفته بود، تلاش‌های زیادی کردیم با با برقراری پروازهای جدید کرمانشاه به کیش و قشم و … تحرک و پویایی را هم به حوزه گردشگری و هم به دفاتر خدمات مسافرتی به کما رفته باز گردانیم، اما این تصمیم گیری باعث می شود تلاش‌هایمان بدون نتیجه بماند و گردشگری مرده را باید اکنون دیگر دفن کنیم.

امیری در پایان خواستار ورود نمایندگان مجلس به این موضوع شد و گفت: امیدواریم نمایندگان مجلس و رسانه ها نسبت به این تصمیم غیرکارشناسی واکنش نشان دهند، چراکه عوارض منفی زیادی برای مردم و حوزه گردشگری دارد./ایسنا