سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه به تشریح تحولات صورت گرفته در این شرکت، از زمان مدیریت بخش خصوصی تاکنون پرداخت.

امامی نیا خاطرنشان کرد: در کل مبالغ کلانی توسط پالایشگاه کرمانشاه به عنوان مالیات ارزش افزوده از سال ۹۶ الی ۹۸ پرداخت شده است

سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه گفت: همچنین مالیات پنج فرآورده اصلی نیز توسط شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران در سال های ۹۶ الی ۹۸ بحساب خزانه واریز شده است.

 وی تاکید کرد: باید توجه داشت که پرداخت این مالیات ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم وارد چرخه توسعه استان شده و در واقع مواهب آن به تک تک شهروندان عزیز کرمانشاهی میرسد.

امامی نیا افزود: همچنین مدیریت بخش خصوصی پالایشگاه کرمانشاه موفق شد که کلیه بدهی‌های مربوط به سود سهام عدالت که در سال ۱۳۹۲ پرداخت نگردیده بود تسویه و پرداخت کند.

 وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر کلیه بدهی‌های سنواتی پالایشگاه کرمانشاه به شرکتهای زیرمجموعه وزارت نفت به مبلغ بیش از ۴۴۰ میلیارد تومان (شامل سه هزار میلیارد ریال به پالایشگاه آبادان، یک هزار میلیارد به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ۲۰۰ میلیارد ریال به پالایشگاه اراک، ۱۶۸ میلیارد ریال به شرکت خطوط و لوله مخابرات نفت ایران و ۵۰ میلیارد ریال به سایر شرکتها) پرداخت و تسویه گردیده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مدیریت بخش خصوصی شرکت پالایش نفت کرمانشاه با تاکید سهامدار عمده آن، در مدت چندسال اخیر، نگاه ویژه ای به مسئولیتهای اجتماعی شرکت در مواجهه با تحولات و بحرانهای استان همچون، زلزله، سیل، کرونا، آزادسازی زندانیان نیازمند، کمک به محرومین و مستضعفین کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، کمک به ستاد بزرگداشت اربعین،ستاد بازسازی عتبات عالیات،نهادهای خیریه و عالم المنفعه و … داشته و همواره در چنین بزنگاه هایی پیش قدم کمک مؤمنانه بوده است که البته هرگز مایل به بیان جزییات آن نبوده و نیستیم.

 وی همچنین از انجام تعمیرات اساسی موفق(اورهال) پالایشگاه در دوران مدیریت بخش خصوصی خبر داد و گفت: با انجام این تعمیرات اساسی، ظرفیت تولید پالایشگاه به میزان ۲۵ درصد افزایش یافت.

این مقام مسئول در شرکت پالایش نفت کرمانشاه تصریح کرد: توجه ویژه به پارامترهای محیط زیستی از دیگر اولویت های مدیریت بخش خصوصی شرکت بوده و در همین مدت، پالایشگاه کرمانشاه هر ساله موفق به اخذ گواهینامه و تندیس صنعت سبز کشور شده است.

وی همچنین گفت:با عنایت اینکه سال ۹۹ به فرموده مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده است ،مدیریت بخش خصوصی در راستای اجرایی کردن فرامین معظم له موفق شده ضمن افزایش ظرفیت تولید از ۱۹ هزار بشکه در روز به ۲۵ هزاربشکه، کیفیت و تنوع محصولات تولیدی را نیز افزایش داده و همچنین در شرایطی که کشور دچار تحریم های ظالمانه استکبار جهانی است،پالایشگاه برای اولین بار در طول تاریخ خود، موفق به صادرات فرآورده های نفتی شده که این مهم در این برهه حساس تاریخی باعث ارزآوری برای کشور شده است.

سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه در خاتمه گفت : درمجموع تحولات مالی این شرکت نشان میدهد که تفاوت مدیریت بخش خصوصی با مدیریت قبلی دولتی در مبحث عملیاتی و فنی، منابع انسانی پرداخت مالیات، دیون، بدهی ها و ورود به مبحث مسئولیت اجتماعی بسیار زیاد و غیر قابل قیاس است.پالایشگاه کرمانشاه در آینده نزدیک پیشرفت و توسعه ای قابل ملاحظه در کلیه ابعاد خواهد داشت.