وی از آبرسانی به مجتمع روستایی «کاشنبه» بخش ماهیدشت شهرستان کرمانشاه بعد از سال‌ها خبر داد و گفت: ساکنان چهار روستای این مجتمع پس از چند سال کم‌آبی، مهرماه امسال از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

رفع مشکل کم‌آبی روستاهای ماهیدشت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: امسال شاهد مراجعات بسیاری از طرف اهالی این روستاها بودیم که در نهایت در معیت دکتر رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار کرمانشاه از این مجتمع بازدید کردیم و از طریق بهسازی یک حلقه‌ چاه در نزدیکی این روستاها، آب شرب مورد نیاز اهالی این روستاها را تامین کردیم.

وی همچنین آزمایش پمپاژ چاه برای بررسی آبدهی و مکفی بودن آب آن، تجهیز چاه نصب شناور و تابلو برق پس از همکاری اداره برق در خصوص برق‌دار کردن ایستگاه، احداث خط انتقال به طول بیش از ۵۰۰ متر لوله ۱۱۰ و ۹۰و اتصال آن به شبکه توزیع ر ا از دیگر اقدامات ذکر کرد.

کاکاوند از شرکت توزیع نیروی برق برای برقرسانی به این چاه و همچنین شرکت آب منطقه‌ای برای صدور مجوز تجهیز چاه قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه کمتر از یک ماه عملیات اجرایی این پروژه انجام شد، گفت: آب چاه به روستاهای انتهایی این مجتمع تزریق شد و مشکل کمبود آب شرب این مجتمع اکنون حل شده است.

مردم برای کنتورگذاری همکاری کنند

او در ادامه تصریح کرد: اکنون از نظر کمبود و کیفیت آب روستاهای این مجتمع مشکلی نداریم اما با توجه به اینکه کنتورگذاری در این روستاها انجام نشده پیش‌بینی می‌شود اگر این روند مصرف ادامه داشته باشد قطعا تابستان سال آینده نیز با مشکل کمبود آب مواجه خواهیم شد.

او از مردم خواست بحث کنتورگذاری را برای مدیریت مصرف آب جدی بگیرند و تاکید کرد که تا زمانی که کنتور نباشد مصرف آب را نمی‌شود مدیریت کرد.

وی همچنین از مردم این روستاها خواست با اکیپ‌های شرکت آبفا همکاری لازم را برای کنتورگذاری داشته باشند و توضیح داد که تلاش می‌کنیم در مدت یک ماه بتوانیم کنتورگذاری را انجام و روستاها را ساماندهی و به روز کنیم.

وی گفت: بعد از کنتورگذاری دنبال اصلاح شیرآلات و حوضچه‌های تنظیم آب می‌رویم و از این طریق کار بهسازی و به‌روزرسانی شبکه آب شرب این مجتمع را انجام می‌دهیم.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.