حجتی‌پور از آمادگی برای افزایش احتمالی تعداد بیماران و حجم مراجعین هم خبر داد و عنوان کرد: اگرچه امیدواریم روند شیوع بیماری بهتر شود، اما برای روزهایی که مراجعین بیشتری داشته باشیم نیز آمادگی داریم.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه یکی از مهمترین ملزومات برای ارائه خدمات به بیماران کرونا را دستگاه اکسیژن ساز دانست و عنوان کرد: اگرچه اکنون یک دستگاه اکسیژن ساز خوب در بیمارستان شهدا در حال ارائه خدمت به بیماران است، اما از دو ماه قبل تدابیر لازم برای افزایش این تجهیزات را اندیشیدیم.

حجتی‌پور از تامین اعتبار دو میلیارد تومانی برای خرید یک دستگاه جدید اکسیژن ساز خبر داد که اکنون در مرحله نصب و راه‌اندازی است.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به خدمات حوزه درمان تامین اجتماعی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون داشت و گفت: از ابتدای شیوع بیماری تاکنون حدود ۶۰۰ مورد بستری در بیمارستان شهدای کرمانشاه داشتیم که از این تعداد ۸۰ نفر فوت کردند و ۵۲۰ نفر نیز بهبود یافته و ترخیص شدند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه اظهار کرد: همچنین در این مدت نزدیک به هشت هزار سی تی اسکن ریه نیز برای بیماران مشکوک یا مبتلا به کرونا انجام دادیم.

حجتی‌پور سپس از تلاش شبانه‌روزی کادر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه برای کمک به بیماران کرونا یاد کرد و ادامه داد: تاکنون ۱۳۰ نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شده اند.

وی اضافه کرد: روزهایی داشتیم که هفت پرستار با هم درگیر کرونا شدند و این شرایط از توان کادر درمان می‌کاهد.

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه با بیان اینکه پزشکان و پرستاران قابل جایگزینی نیستند و در جدال با این بیماری دچار فرسایش می‌شوند، یادآور شد: از مردم می‌خواهیم با توجه به اینکه کرونا هیچ درمانی ندارد، موازین بهداشتی را رعایت کنند، زیرا در هر صورت پیشگیری بهتر از درمان است.

حجتی‌پور خاطرنشان کرد: اگر مردم همکاری نداشته باشند و شرایط را مدیریت نکنند، در ماه‌های آینده با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد/ایسنا