“هوشنگ بازوند” امروز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که به ایجاد تسهیل در امورات بانکی برای مردم با توجه به شرایط کرونا اختصاص داشت، افزود: حفظ کسب و کارها یک هنر و اهتمام جدی را می طلبد که سیستم بانکی باید در سطح عالی و متناسب با شرایط استان نسبت به حفظ این مشاغل کمک کند.

حل مشکلات کرونا مستلزم هم اندیشی و وفاق در جامعه است

وی حل مشکلات موجود را مستلزم هم اندیشی و وفاق و تصمیم گیری برای شرایط بهتر از سوی مدیران به ویژه مدیران بانکی عنوان کرد و بیان داشت: مدیران سیستم بانکی استان طی سه سال گذشته در بحث اشتغال، زلزله و کرونا با جدیت پای کار بودند اما با توجه به شرایط موجود و لزوم حفظ مشاغل و کسب و کار از آنها انتظار داریم که همچنان پای کار باشند و با وفاق و انسجام به حل مشکلات موجود بپردازند.

مقام عالی استان با بیان اینکه چاره ای نداریم جز اینکه مشکلات خودمان را در استان حل کنیم، اظهار داشت: نباید فقط منتظر ابلاغیه ها و برنامه ها از مرکز باشیم بلکه باید این هنر را داشته باشیم که با پیگیری و تلاش، مشکلات را استان حل و به چاره اندیشی بپردازیم.

راه حل مشکل کرونا در تغییر سبک زندگی مردم و همراهی مدیران است

وی با اشاره به طرح جامع هوشمند مقابله با کرونا بیان داشت: راه حل مشکل کرونا در بیمارستان ها نیست بلکه راه حل این بیماری در تغییر سبک زندگی مردم است و مردم زمانی این سبک را پذیرا هستند و پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند که مشاهده کنند که مدیران نیز در این اوضاع و احوال به فکر آنها هستند و سیستم بانکی معوقات بانکی و چک آنها را اعلام وصول نمی کند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تعطیلات ۱۵ روزه تصریح کرد: این تعطیلات که برای قطع زنجیره اتصال بیماری کرونا ایجاد شده، سیستم بانکی باید تلاش کند که چک های مشاغل را در این تعطیلات به تعویق بیاندازد و همچنین به بحث بیمه و مالیات آنها نیز از سوی دستگاه های ذیربط باید توجه ویژه شود.

هماهنگی بین مردم و مدیران در جامعه به معنای وجود وفاق در جامعه است

استاندار کرمانشاه ادامه داد: وقتی فردی مغازه خود را تعطیل می کند و به حرف حاکمیت گوش می دهد و به خاطر سلامت مردم دست از کسب و کار خود بردارند انتظار دارد که سیستم بانکی در این ایام به برداشت معوقات بانکی و یا برگشت چک آنها اقدام نکند و اگر چنین شرایطی باشد نشان می دهد که وفاق در جامعه وجود دارد.

بازوند حل بحران کرونا را در گرو ایجاد وفاق و انسجام در جامعه عنوان کرد و گفت: اگر مردم ببیند که در جامعه وفاق وجود دارد و مدیران به مسائل و مشکلات آنها توجه می کنند آنها هم تمام تلاش خود را برای رعایت پروتکل های بهداشتی و توجه به تعطیلات بکار خواهند گرفت.

فوتی های کرونایی از سرمایه های استان هستند

وی در ادامه با اشاره به تعداد فوتی ها در استان بیان داشت: متاسفانه در ۲۶ آبان ماه به ازای هر یک ساعت یک فوتی در استان داشتیم و این افرادی که فوت می کنند از سرمایه های استان هستند لذا انتظار داریم که با یک انسجام و همکاری بسیار خوب بین مردم و مدیران، شاهد قطع زنجیره اتصال ویروس کرونا در استان باشیم.

وظیفه مدیران تلاش حل مشکلات مردم است

مقام عالی استان فلسفه وجودی مدیران را تلاش برای حل مشکلات مردم عنوان کرد و خطاب به مدیران بانک ها گفت: نباید فقط منتظر ابلاغ بخش ها نامه ها از تهران باشید و عنوان کنید که کاری از دست ما بر نمی آید اگر اینطور باشد به معنای ناتوانی مدیر در برخورد با مشکلات است زیرا فلسفه وجودی مدیران تلاش و پیگیری برای حل مشکلات مردم است و باید با هنرمندی در راستای حل مشکلات اقدام کنند.

وی از مدیران بانک ها خواست که در این ایام بیش از پیش با مردم همراه باشند تا در این شرایط که وضعیت بیماری کرونا سخت تر شده است در راستای کمک به مردم گام های خوبی برداشته شود.

مصوبات خوبی برای حمایت از مشاغل به تصویب رسیده است

نماینده عالی دولت در استان در ادامه با اشاره به مصوبات امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد،اظهار داشت: خوشبختانه در جلسه امروز این ستاد تصمیمات خوبی در جهت کمک به کسب و کار با تعویق انداختن بحث بیمه، مالیات و چک های مشاغل آزاد اتخاذ شد که مشکلات بسیاری از مشاغل با این مصوبات حل خواهد شد و ما در استان از مدیران بانک ها می خواهیم که این دستورالعمل ها را در برنامه های کاری خود قرار دهند.

بانک های استان نسبت به وام یک میلیون تومانی اقدام کنند

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده از سوی دولت برای پرداخت کمک معشیتی به افراد فاقد حقوق ثابت گفت: با توجه به این برنامه ریزی ها، مقرر شده که در ۴ ماه پایانی سال به بیش از ۳۰ میلیون نفر در کشور که فاقد شغل هستند در هر ماه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت شود و همچنین مقرر شده که به ۱۰ میلیون نفر در کشور وام یک میلیون تومان با بهره کم پرداخت شود که از سیستم بانکی استان می خواهیم به محض ابلاغ این وام سریعاً نسبت به پرداخت آن به افراد واجد شرایط اقدام کنند.