کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه بعد از ۱۰ سال تعطیلی، در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، شروع به کار کرد.

 کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه بعد از ۱۰ سال تعطیلی در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجددا شروع به کار کرد، این کارخانه به خاطر افزایش قیمت ارز و نیز واردات بی‌رویه خارجی تعطیل شده بود.

فاز آزمایشی و نیمه‌صنعتی کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه قبلا انجام شده و امروز فاز صنعتی آن با سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومان و اشتغالزلی ۲۵۰ نفری و با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن در سال افتتاح شد.

 

مقصد بعدی معاون وزیر صمت، افتتاح طرح توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته‌بندی کرمانشاه با سرمایه‌گذاری ۹ میلیون یورو با هدف تولید ۱۰۰ هزار تن در سال و با اشتغال‌زایی ۱۱۰ نفر بود.

این کارخانه محصولاتی چون ورق دو لایه، کارتن لمینتی، جعبه‌های نفیس و بسته‌بندی محصولات بهداشتی و غذایی، تولید می‌کند.

 

روبان افتتاح طرح توسعه شرکت مارپیچ باختر در قالب شرکت آرگا تجارت در زمینه تولید‌ سیبک و مفصل خودرو به تعداد ۱ میلیون عدد در سال، جعبه فرمان خودرو ۵۰۰ هزار مجموعه در سال، سیبک موجگیر خودرو  یک‌میلیون عدد در سال و میل تعادل خودرو به تعداد ۵۰۰ هزار مجموعه در سال، نیز توسط قبادی قیچی شد.

این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی داشته است.

گفتنی است، معاون وزیر صمت همچنین در ادامه از شرکت مارپیچ باختر که از شرکت‌های قدیمی استان کرمانشاه است و اکنون بیشتر در زمینه قطعات جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو فعالیت می‌کند و با احتساب شرکت آرگا تجارت در مجموع ۲۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد، بازدید کرد./فارس