رییس انجمن صنفی کارگری رانندگان سواری کرایه بین شهری کرمانشاه گفت: تعداد سواری های استان کرمانشاه ۸۹۲ خودرو می باشد که میانگین عمر ناوگان ۱۱ سال است.

جلال سعیدی رییس انجمن صنفی کارگری رانندگان سواری کرایه بین شهری کرمانشاه اظهار داشت: درحال حاضر، فعالیت بسیاری از شرکت‌های مسافربری بدلیل اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی، راکد و اوضاع آشفته اقتصادی، دامن‌گیر هم شرکت‌ها و هم رانندگان شده است.

جلال سعیدی گفت: با توجه به کاهش استفاده از سواری کرایه بین شهری طی این ایام و همچنین تعطیلی دانشگاه‌ها و ماندن مردم در خانه‌ها، انجام سرویس در شرکت‌های سواری بین شهری به حداقل رسیده است و بسیاری از شرکت‌ها و رانندگان با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه شده‌اند.

وی گفت: برگزاری منظم جلسات هم اندیشی، همراهی و همفکری با تشکل های صنفی و حضور مستمر و پیگیری های مهندس کرمی مدیرکل محترم راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه و حوزه معاونت حمل و نقل موجبات دلگرمی انجمن های صنفی شده است و جای دارد تشکر ویژه ای از این عزیزان داشته باشم.

سعیدی افزود: با توجه به پتانسیل بالای استان کرمانشاه اینجانب توانستم با عضویت در هیأت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگری رانندگان سواری کشور و حضور در تمامی جلسات مربوط به صنف و جلساتی با وزیر محترم راه و شهرسازی، پیشنهادات سازنده ای در جهت ارتقای کیفی وضعیت رانندگان ارائه شود.

سعیدی در پایان افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته می توان به نمایندگی اتحادیه شرکت های سواری کرایه بین شهری استان کرمانشاه در جهت ثبت نام طرح نوسازی خودروهای کرایه ای بین شهری: تحویل لاستیک های تعاونی به رانندگان ناوگان سواری کرایه، مکاتبه با دیگر ارگان ها جهت مطالبات و مشکلات رانندگان ناوگان، عضویت در کمیسیون ماده ۱۱، همکاری مؤثر و مستمر با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه و حضور دائم و مؤثر در مناسبت های مختلف از جمله: حماسه اربعین حسینی(ع)، جابجایی مسافران و زائران عتبات عالیات است.​/راهداری