معاون غذا و دارو دانشگاه علوم  پزشکی کرمانشاه گفت: هیچ مجوزی برای فعالیت آنلاین داروخانه‌ها  صادر نمی‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم  پزشکی کرمانشاه  با اشاره به اینکه سلامت مردم اهمیت فراوانی دارد و عرضه دارو باید با  نظارت معاونت غذا و دارو انجام شود گفت: استفاده از مقادیر زیاد دارو  کشنده است و موجب آسیب  جدی به بافت‌های بدن و حتی مرگ افراد می‌شود.

محمدی با بیان اینکه در شبکه توزیع ، تولید دارو تحت نظارت غذا و دارو است افزود:  حتی آزمایشات نیز با نظارت این سازمان انجام می‌شود.

 وی با بیان اینکه پس از تایید آزمایشات، تنها شرکت‌های  تحت نظارت مجاز به توزیع دارو هستند افزود:  داروخانه نیز با نظارت  دارو ساز  و تنها با نسخه پزشک دارو‌ها را  به بیماران تحویل می‌دهد.

محمدی  با اشاره به مخاطرات عرضه‌ی الکترونیکی  دارو  از جمله  جعلی بودن نسخه  گفت:  هیچ گونه مرکزی برای عرضه الکترونیکی دارو در کشور وجود ندارد و عرضه‌ی دارو به این شیوه  تخلف محسوب می‌شود. 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم  پزشکی کرمانشاه افزود : اگر نسخه نویسی الکترونیکی فراگیر شود با راه اندازی آن شاید بتوان عرضه الکترونیکی دارو را البته با نظارت بیشتر انجام داد.

وی همچنین از فعالیت   ۴۴ شرکت پخش دارویی، ۲۲ داروخانه بیمارستانی ، ۳۰۰ داروخانه غیر بیمارستانی و سه شرکت تولید دارو  در استان کرمانشاه خبرداد و گفت:  فعالیت  این مراکز توسط بازرسان غذا و دارو بصورت ماهانه رصد می‌شود.

محمدی با اشاره به کمبود  صد قلم دارو  در داروخانه‌های استان گفت: این کمبود دارویی  در کل کشور وجود دارد  و تلاش  می‌شود تا این کمبود‌ها مرتفع شود./صدا وسیما