رئیس پلیس راه نیروی انتظامی گفت: برای ایام نوروز ۱۴۰۰ نزدیک به ۳۵۰۰ گشت پلیس در جاده های کشور مستقر شده و تردد خودروها را کنترل خواهند کرد.
 سرهنگ “هادی امیدوار” در نشست با روسای پلیس راه استان های غربی کشور که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: برای ایام نوروز سه فرضیه پیش روی ماست که برای همه آنها تدابیر لازم اندیشیده شده است.
وی ادامه داد: فرضیه نخست کاهش بیماری کرونا و افزایش سفرهای نوروزی است که همانگونه هم که اشاره شد ۳ هزار و ۵۰۰ گشت پلیس همراه با تیم هایی از سایر دستگاه های خدمات رسان مانند هلال احمر، حمل و نقل و … در جاده های کشور با محوریت نقاط حادثه خیز حضور خواهند داشت.
رئیس پلیس راه نیروی انتظامی یادآور شد: در فرضیه دوم اوج گیری بیماری کرونا در ایام نوروز ۱۴۰۰ مطرح است که در این خصوص اگر لازم باشد بنا بر تدبیر ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت های جدیدی نظیر منع تردد به استان های دیگر اعمال خواهد شد.
سرهنگ امیدوار افزود: اگر فرضیه دوم خدای نکرده شکل واقعی به خود گرفته و ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب کند همانند نوروز ۱۳۹۹ تیم های پلیس در ورودی و خروجی شهرها مستقر و از ورود خودروهای غیربومی جلوگیری خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به فرضیه سوم نیز گفت: در این فرضیه که با توجه به شرایط فعلی محتمل تر به نظر می رسد محدودیت های اعمال شده فعلی در ایام نوروز پیش رو هم ادامه یافته و کماکان سفر به استان های مازندران، گیلان، گلستان، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر و جزایر کیش و قشم ممنوع خواهد بود.
این مقام انتظامی تصریح کرد: تصمیم گیری در خصوص شدت و ضعف اعمال محدودیت ها در ایام نوروز منوط به تصمیمات اتخاذ شده سنتاد ملی مقابله با کروناست و پلیس راه کشور این امادگی را دارد هرتصمیمی که در این ستاد اتخاذ شود آن را اجرایی کند.
سرهنگ امیدوار در ادامه یکی از برنامه های پلیس راه کشور برای سال ۱۴۰۰ را افزایش گشت هایی جاده ای و ملموس تر بودن حضور ماموران عنوان کرد و گفت: در همین راستا تیم های ما در کقابل پلیس راه ها و ابتدای ورودی و خروجی شهرها نیز مستقر خواهند شد.
وی در پایان و با بیان اینکه هم اکنون روزانه ۱۳۰۰ تیم پلیس روزانه در جاده های کشور حضور دارند، گفت: طبق برنامه ریزی ها کاهش ۱۲ درصدی تلفات جاده ای با جدیت از سوی پلیس راه دنبال می شود هرچند دیگر دستگاه های مسوول هم باید به پلیس در راستای اجرای آن کمک کنند.