رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: به آحاد جامعه توصیه می‌شود که در این دوران کرونایی با توجه به کم‌تحرکی و محدودیت‌های ایجاد شده، شیوه زندگی سالم و خودمراقبتی را در پیش بگیرند.

حسین بیگلری امروز با اشاره به بی‌تحرکی و چاقی دوران کرونا، اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا، در خانه ماندن، کم تحرکی، رژیم غذایی پرچرب و پرنمک شاهد افزایش وزن در بسیاری از افراد جامعه به‌خصوص دانش‌آموزان هستیم.

وی ایجاد عوارضی همچون کبد چرب و چربی خون بالا و دیابت را از معضلات زندگی ماشینی ایجاد شده دانست و افزود: به آحاد جامعه توصیه می‌شود شیوه زندگی سالم و خودمراقبتی را در پیش بگیرند.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: در وهله اول داشتن رژیم غذایی مناسب خیلی مهم است، باید از مصرف غذای پرچرب، فست‌فودها و نمک‌ها تا حد امکان خودداری شود و برنامه‌ای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای تحرک بدنی داشته باشیم.

وی به موقع خوابیدن را برای حفظ سلامتی بدن خیلی مهم توصیف کرد و افزود: تعطیلات نوروز در پیش است حداقل برنامه‌ای برای فعالیت بدنی در حد یک ورزش سالم در برنامه روزانه خود داشته باشیم.

بیگلری در پایان، گفت: بیش از یک‌سال است که با بحران کرونا مواجهه هستیم در این مدت بسیاری از مرگ‌ها در سایه کرونا به علت بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان بوده که بیشتر به رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک برمی‌گردد./فارس