به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: رزمایش سراسری نهضت کمک مومنانه ویژه ماه مبارک رمضان، امروز ۲۳فروردین ماه در آستانه ماه مبارک رمضان در سالن طاقبستان واقع در نمایشگاه پارک شاهد کرمانشاه انجام و کمکهای مومنانه به دست نیازمندان رسید

سرهنگ کامران هزار خانی در حاشیه برگزاری مراسم در بین خبرنگاران اظهار کرد: اولین مرحله کمک مومنانه ویژه ماه مبارک رمضان امروز بین افراد از پیش شناسایی شده در کرمانشاه توزیع می شود.

این کمک خداپسندانه در آستانه ماه مبارک رمضان با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفین، سپاه و بسیج با هدف اینکه بتوانیم در ماه مبارک رمضان تا حدودی مایهتاج افراد کم درآمد را تامین کنیم همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه توزیع می شود

سرهنگ هزار خانی در ادامه گفت: امروز به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) که از سال گذشته به فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شد شش هزار بسته کمک مومنانه بین نیازمندان و آسیب دیدگان از بیماری کرونا در استان کرمانشاه توزیع می شود.

وی افزود: تا پایان ماه مبارک رمضان و طی سه مرحله با کمک بنیاد مستضعفان، سپاه نبی اکرم (ص) و کمیته امداد امام خمینی (ره) و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستعفین و سازمان های مردم نهاد مجموعاً ۷۵ هزار بسته معیشتی در استان کرمانشاه بین نیازمندان از پیش شناسایی شده توزیع می‌شود.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه در ادامه گفت: به کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در ماه مبارک رمضان ۱۵ هزار پرس غذای گرم تهیه و بین اقشار کم درآمد توزیع می‌شود.

هزارخانی اهداف نشان این رزمایش را ایجاد روحیه همدلی بین مردم دانست که نشان دهد مردم در شرایط سخت و بیماری کرونا تنها نیستند و حمایت می‌شود.

این مسؤول تاکید کرد: از سال گذشته با شیوع بیماری کرونا با کمک گروهای بسیجی افراد نیازمند و آسیب پذیر شناسایی و کمک‌های لازم از طریق بسیج سازندگی در اختیار آنها قرار داده شده و این کمکها ادامه دارد.
سرهنگ هزار خانی کمک‌های مومنانه این مرحله را شامل برنج، روغن، حبوبات، رب گوجه فرنگی، تن ماهی و ماکارونی عنوان کرد و افزود: ارزش تقریبی هر یک از بسته‌ها ۴۰۰ هزار تومان می باشد.

وی در ادامه گفت : از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۳۰۰ هزار بسته معیشتی به ارزش حدود ۱۰۰ میلیارد تومان در استان کرمانشاه توزیع شده است.

لازم به ذکر است: مرحله بعدی توزیع در نیمه ماه مبارک رمضان و لیالی قدر نیز ادامه دارد.