زهرا ساعی (نماینده شهروندان تبریز، آذرشهر و اسکو) عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درمورد عملکرد وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چهارسال نخست دولت تدبیر و امید به خبرنگار ما گفت: طرح حمایت از زنان سرپرست خانواده را می‌توان یکی از مواردی عنوان کرد که با تعامل کمیسیون اجتماعی مجلس و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال اجرایی شدن است و می‌توان آن را یک حرکت نوین در حمایت از این قشر آسیب‌پذیر جامعه دانست.

او ادامه داد: نمایندگان مجلس با کمک و تعاملی که با متولیان وزارت کار داشتند، توانستند طرح حمایت از زنان  سرپرست خانواده را در برنامه ششم جای دهند و به زودی این طرح در همه استان‌های کشور اجرایی خواهد شد.

وی افزود: مشکلات زنان سرپرست خانواده را می‌توان یکی از آسیب‌های اجتماعی دانست که به زودی زیرساخت‌هایی برای از بین بردن این چالش شروع به کار خواهد کرد.

تعامل از شاخص‌های‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

ساعی با تاکید بر ایجاد تعامل بین مجلس و اعضای کابینه گفت: در چهار سال نخست دولت تدبیر و امید تعامل خوبی بین متولیان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وجود آمد که این موضوع به شناخت مسائل اجتماعی و چالش‌های آن کمک بسزایی کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به دیگر فعالیت‌های وزارت کار افزود: درخصوص صندوق فولاد که در سال‌های گذشته همواره دچار مشکلاتی بود، با تلاش و تمرکز علی ربیعی و تیم مدیریتی او خوشبختانه مشکلات برطرف شده است.

ساعی معتقد است؛ وزارت علی ربیعی در خصوص صندوق‌های بازنشستگان، روستاییان و همچنین افزایش دستمزدها عملکرد قابل دفاعی داشته است.

سه‌جانبه گرایی در راس فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد

وی با بیان رعایت بحث سه‌‌جانبه‌گرایی در وزارت کار گفت: بحث سه‌جانبه‌گرایی (دولت، کارگران و کارفرماها) که ‌همواره بر آن تاکید می‌شود توسط مسئولان وزارت کار در راس فعالیت‌ها قرار گرفت که این موضوع باعث بهبود وضعیت کارگران شده است.

ربیعی با مشکلات پیش رو وزارتخانه را هدایت می‌کند

نماینده شهروندان تبریز ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همه مشکلاتی که به دلیل عریض و طویل بودنش دارد به جلو حرکت می‌کند و در چهار سال اول توانست به زیرساخت‌های خوبی دست پیدا کند تا در گام دوم بتواند به نتایج دلخواه خود دست پیدا کند.

وی افزود: این وزارت‌خانه باتوجه به سازمان‌های حساسی که در مجموعه خود دارد، اجتماعی‌ترین وزارت‌خانه محسوب می‌شود که باید با همکاری و تعامل دیگر وزارت‌خانه‌ها به نتیجه مطلوب که محصول آن فقرزدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد دست پیدا کند.

این نماینده مجلس با اشاره به دیگر فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: حمایت بیمه‌ای از یازده میلیون ایرانی که اکثریت آنها با مشکلات بسیاری در ارتباط هستند را می‌توان نقطه درخشان وزارت کار عنوان کرد./ ایلنا