دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از تایید صلاحیت ۹۶ درصد داوطلبان شورای اسلامی روستاهای استان خبر داد.

جلیل بالایی گفت: از ۹ هزار و ۴۱ داوطلب ثبت نام شده برای انتخابات شوراهای روستاهای استان، هشت هزار و ۸۹۸ نفر موفق به تکمیل مدارک شدند که از این تعداد هشت هزار و ۵۲۸ نفر نظر هیات اجرایی بخش ها را جلب و مهر تایید نظارت را دریافت کردند.

وی آمار رد صلاحیت شدگان را ۳۰۴ نفر و انصرافی ها از ادامه مسیر را ۶۶ نفر اعلام کرد و افزود: ۹۶ درصد از داوطلبان از فیلتر اجرا و نظارت عبور کردند و از امروز(دوم خرداد) بصورت محرمانه نتیجه بررسی ها توسط بخشداران به داوطلبان ابلاغ می شود.

بالایی فرصت قانونی شکایت برای افراد رد شده را چهار روز اعلام و از آنان خواست از سوم  تا ششم خرداد به مدت چهار روز شکایات خود را به هیات های نظارت شهرستانها مستقر در فرمانداری ها تحویل دهند.

وی فرصت قانونی هیات نظارت شهرستان برای بررسی اعتراض ها را ۱۰ روز عنوان کرد و گفت: در تاریخ ۱۷ خرداد آگهی اسامی نامزدهای شوراهای شهر و روستا منتشر و از تاریخ ۲۰ خرداد تبلیغات یک هفتگی آنان آغاز می شود.

بالایی در ادامه سیاست مشترک ستاد انتخابات و ستاد کرونا را حفظ جان شهروندان و مشارکت حداکثری دانست و یادآور شد: همه تمهیدات لازم برای برگزاری ایمن و سالم انتخابات در روز اخذ رای اندیشیده شده است.

وی تبلیغات را حداکثری اما در فضای مجازی دانست و گفت: فرمانداران، بخشداران و هیات های نظارت و بازرسی آماده برخورد قانوتی با متخلفان هستند.

دبیر انتخابات استان کرمانشاه هر گونه تجمع و اجتماع را در ایام تبلیغات در فضای سرپوشیده و مسقف ممنوع دانست.

بالایی همچنین روند افزایش مشارکت و رقابت در فضای سیاسی استان و کشور را مثبت و صعودی دانست و ابراز امیدواری کرد این روند با نهایی شدن توافق برجام، آبی شدن وضعیت کرونا، اعلام اسامی نامزدهای ریاست جمهوری و شروع مناظرات و اعلام برنامه ها توسط نامزدها رو به افزایش باشد و شاهد خلق حماسه ای از جنس مشارکت پر شور مردم در ۲۸ خرداد باشیم.