مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: نرخ بلیت جابجایی مسافر جاده‌ای از اول خردادماه جاری به میزان ۳۰ درصد افزایش یافت.

فریبرز کرمی اظهار داشت: با توجه به اختیار قانونی مندرج در دستورالعمل تعیین نرخ بلیت حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای و اعلام نرخ تورم سالیانه در بخش حمل و نقل به میزان ۸۷ درصد توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد و اجماع نظر تشکل‌های صنفی کارگری و کارفرمایی در این بخش افزایش ۵۰ درصدی نرخ بلیت بوده است.

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و رعایت حال مسافران، لزوم بهبود مطلوبیت و بهره‌وری بخش حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای و بررسی انطباق موضوع با ضوابط و استهلاک، افزایش ۲۰ درصدی نرخ بر اساس تصمیمات اخذ شده در جلسه کارگروه تنظیم بازار مقرر شد در این مرحله نرخ بلیت جابجایی مسافر جاده‌ای از اول خرداد امسال به میزان ۳۰ درصد افزایش یابد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: همچنین برای ۳۷ درصد باقی‌مانده تا سقف نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی در ۶ ماه دوم سال تصمیم‌گیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مقرر شد نرخ جدید توسط کانون‌ها و اتحادیه‌های ذی‌ربط ابلاغ شود همچنین شرایط فروش و استرداد بلیت و اطلاع‌رسانی آن از طریق وب سایت‌های این مراکز همچنین در محل فعالیت الزامی است.

کرمی عنوان کرد: اعمال نظارت در خصوص اطمینان از فروش بلیت با رعایت نرخ‌های مربوطه توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، دفاتر نمایندگی سازمان، کانون‌ها و اتحادیه‌های ذی‌ربط صورت می‌گیرد.

وی گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه به منظور اعمال نظارت بر فعالیت‌های شرکت حمل و نقل مسافر و رسیدگی به شکایات مردمی در صورت مشاهده تخلف از مفاد و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های اجرای قانون به تخلفات رانندگی رسیدگی خواهد کرد./فارس