رییس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یازده تن انواع فرآورده خام دامی غیربهداشتی در سطح شهرستان کشف و معدوم شده است.

دکتر تورج کرمیان با اشاره به تشدید نظارت در مراکز تولید و بسته بندی فرآورده‌های خام دامی به منظور حفظ سلامت شهروندان، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶ هزار مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی شامل رستوران ها، کارخانجات و کبابی ها در تمام نقاط سطح استان توسط کارشناسان این اداره صورت گرفته است. 

کرمیان افزود: طی بازرسی های بعمل آمده، کارشناسان این اداره یازده تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی و غیرقابل مصرف انسانی را کشف و ضبط نموده اند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون نیز ۱۶ پرونده قضایی تشکیل و شش واحد صنفی و دو کارخانه خوراک دام نیز به دلیل تخلفات بهداشتی به دستور مقام قضایی پلمب شده‌اند.

کرمیان به کشتارهای غیرمجاز در سطح شهر هم اشاره کرد و افزود: چرخه بهداشتی که در کشتارگاه برای بررسی سلامت دام انجام می شود، در کشتارهای خیابانی وجود ندارد، لذا از شهروندان در خواست می‌شود از خرید گوشت‌های بدون برچسب و مهر دامپزشکی پرهیز کنند و  گوشت و مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

وی افزود: شهروندان همچنین می توانند هرگونه پیشنهاد و یا انتقاد خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با ما در میان بگذارند./ایسنا