به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: نخستین روز از اولین کنگره مجازی سالیانه دانشجویی علوم آزمایشگاهی کشور با محوریت ایمنی‌شناسی، ویروس‌شناسی، هماتولوژی و باکتری‌شناسی در کرمانشاه «شنبه ۹ مرداد ماه ۱۴۰۰برگزار شد.
اولین روز از این کنگره که به همت انجمن علوم آزمایشگاهی و با همکاری معاونت فرهنگی، دانشجویی و معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شروع به کار کرده، تا ۱۱ مرداد ماه
ادامه دارد.
بر اساس این گزارش: این کنگره با حضور دکتر محمدرضا غلامی، معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر رضا خدارحمی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، سخنران های محورهای کنگره و جمعی از مسئولان، به صورت مجازی و با حضور تعداد معدودی از دانشجویان علاقه مند با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

سخنران‌های ویژه محورهای ایمنی‌شناسی، ویروس‌شناسی، هماتولوژی و باکتری‌شناسی به ترتیب، دکتر مهدی تقدسی، دانشیار ایمونولوژی، دکتر داوود رضازاده، استادیار پزشکی مولکولی و دکتر محسن موقوفه‌ای، استادیار ویروس‌شناسی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بودند.

در ابتدای کنگره دکترمحمدرضا غلامی، ضمن ابراز خرسندی از انتخاب دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به عنوان میزبان اولین کنگره مجازی سالیانه دانشجویی علوم آزمایشگاهی، به هدف و محورهای کنگره اشاره کرد و ویژه ترین محور آن را یافته‌های علوم آزمایشگاهی کووید-۱۹ خواند.
غلامی افزود با توجه به درگیری کشور با ویروس کرونا، بایستی به مقالات علمی، پژوهشی در حیطه کووید-۱۹ بیشتر پرداخته شود.

در ادامه، دکتر خدارحمی نیز در همین راستا بیان کرد: افزایش کیفی و کمی مقالات دانشجویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و حمایت همه جانبه از دانشجویان برای انجام کارهای علمی، پژوهشی باید در اولویت قرار داده شود.

این کنگره از ساعت ۱۰صبح لغایت ۱۶ بعد از ظهر ادامه داشت و یازده مقاله در محورهای ذکرشده و در دو بخش مجزای سخنرانی و پوستر توسط دانشجویان سراسر کشور ارائه شد.

لازم به ذکر است دکتر محسن ژاله هیئت علمی گروه علوم تشریحی، به عنوان سرپرست گروه، و دانشجویان فاطمه مرادی به عنوان مدیرمسئول و دبیرعلمی و امیرحسین مرآتی نیز به عنوان دبیر اجرایی در کادر کنگره حضور داشتند.

انتهای پیام /رحمانی